Gratis

Electrician,Compartiment Utilitati si Administrativ.

INCD PT. FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA - HH

Candidatul Ideal

IFIN-HH angajează electrician autorizat minim nivel III B, pe durată determinată, în cadrul Compartimentului Utilități și Administrativ.

Cerințe pentru ocuparea postului:
  • studii medii - liceu sau şcoală profesională;
  • certificat de calificare în meseria de electrician;
  • autorizație ANRE minim nivel III B.
  • Descrierea jobului

  • Efectuează lucrări de întreținere, reparații și înlocuire la instalațiile electrice din cadrul institutului conform procedurilor specifice de lucru și în ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄condiții de siguranță;
  • Efectuează lucrări de demontare și recuperare a materialelor din instalațiile electrice demontate;
  • Verifică protecțiile prin legare la nul și / sau împământare, completând periodic în acest sens fișele care fac obiectul lucrărilor de mai sus;
  • Execută manevre în instalațiile și tablourile electrice conform autorizării acordate de ANRE;
  • Execută lucrări de refacere a legăturilor de împământare, cu respectarea normelor de Securitate și Sănătate a Muncii;
  • Execută lucrări de întreținere a componentelor de acționare și comandă a utilajelor și instalațiilor tehnologice;
  • Remediază defecțiuni de natură electrică și ia măsuri pentru prevenirea lor;
  • Raspunde de calitatea lucrărilor de întreținere și reparații efectuate;
  • Respectă regulile privind exploatarea și întreținerea trusei de instrumente și a echipamentelor din dotare;
  • Răspunde de buna întreținere a echipamentului de protecție din dotare;
  • Verifică şi supravegheză tablourile şi instalaţiile electrice din Staţia Electrică şi zonele arondate C.U.A. conform procedurilor implementate în cadrul IFIN-HH;
  • Verifică săptămânal buna funcţionare a generatoarelor diesel electrice de intervenţie în caz de avarie reţele de alimentare ale IFIN-HH, Grup 1 şi Grup 2;
  • Verifică periodic şi repară (unde este cazul) instalaţiile electrice de iluminat perimetral, de incintă precum și iluminatul pe canalul tehnic conform procedurilor implementate în IFIN-HH ;
  • Descrierea companiei

    Institut national de cercetare-dezvoltare
    Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 23 Iun. 2024