Gratis

Electrician automatist - productie industria alimentara

SC ALKA TRADING CO SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii universitare (profil electrotehnic/electronic/automatizari) reprezinta un avantaj;
  • Minim 3 ani experienta pe un rol similar;
  • Cunostinte de functionare a utilajelor automate;
  • Cunostinte de parametrizare si programare senzori, actionari electrice si de automatizari, automate programabile si panouri operator (PLC Siemens, Allen Bradley, Fanuc, etc.) reprezinta avantaj;
  • Engleza - nivel mediu;
  • Abilitati bune de comunicare si colaborare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Detectarea si rezolvarea problemelor tehnice specifice la utilajele din fabrica;
  • Definirea unui stoc minim de piese de schimb, materiale si subansamble electrice si de automatizari;
  • Dezvoltarea si imbunatatirea periodica a aplicatiilor software;
  • Implementarea planului de intretinere preventiva la instalatiile de automatizari din fabrica;
  • Verificarea functionarii echipamentelor electrice si automatizari pentru a preintimpina accidente sau defectiuni.
  • Participarea la elaborarea planului de intretinere periodica a echipamentelor.

Oferim:
  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de masa;
  • Tichete cadou de Paste si Craciun;
  • Asigurare medicala si servicii medicale private;
  • Posibilitatea participarii la diferite traininguri de dezvoltare profesionala;
  • Stabilitate la locul de munca si oportunitati de avansare in cariera.

Fondată în 1994 ca o afacere de familie, Alka a fost primul procesor local de cafea, printr-o investiție directă de câteva milioane de euro. După aproape două decenii de investiții continue în valoare de zeci de milioane de euro, Alka este unul dintre cei mai importanți jucători FMCG din regiune.
În prezent, suntem specializaţi în producerea de snaks-uri sărate, napolitane, prăjituri, cafea, semințe și biscuiți. Succesul Alka se bazează pe integrarea misiunii, viziunii și valorilor noastre în munca noastră de zi cu zi.
Inovația este un element cheie al strategiei de dezvoltare a Alka Group, indiferent dacă se referă la produse noi, rețete, arome, ambalare, activități de vânzare și comunicare. Alka Group investește constant în dezvoltarea tehnologiei și, de asemenea, în cunoașterea, înțelegerea și anticiparea nevoilor și gusturilor pieței. Astfel, Alka Group reușește întotdeauna să surprindă plăcut consumatorii.
Alka Group include următoarele mărci - Toortitzi (Elephant), Soocitzi, Meteoritzi, Alfers, Prăjitura casei (Home cake), Covrigeii italienești,Stretto, Semințele Alka, Biscuitii Alka.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024