Gratis

Educator / Asistent educator

Little Owl - Nature Kindergarten
3 poziții

Candidatul Ideal

  • absolvent al Liceului Pedagogic/Facultatea de Psihologie și Științele Educației constituie un avantaj
  • cunoștințe avansate de limba engleză
  • persoană activă, comunicativă, energică, veselă și cu voie bună
  • dornic de învățare, dezvoltare personală și profesională continuă
  • persoană pozitivă, deschisă, optimistă
Să lucrezi cu copiii poate fi provocator şi de ce nu.. chiar obositor.
Însă, când ştii că pentru ei, tu ca şi EDUCATOR sau ASISTENT EDUCATOR eşti universul lor de la grădi, când ştii că poți fi omul care a pus bazele stabilității lor emoționale şi clădeşti zi de zi viitorul unui adult echilibrat şi sigur pe el, acest lucru aduce multă satisfacție, împlinire, bucurie şi chiar mândrie.
Iar dacă mediul de lucru este unul primitor, atent la nevoile tale, echipa este unită, veselă şi deschisă către comunicare, totul devine mai uşor.
Asta vei găsi la noi !
Echipa Little Owl - Nature Kindergarten, te aşteaptă să i te alături ! Cu energie, cu veselie, cu zâmbete şi multe oportunități de creştere profesională !

Descrierea jobului

  • ​Creșteri salariale anuale în funcție de performanțe
  • Suport în formarea profesională prin traininguri de specialitate
  • Ieșiri periodice cu întreaga ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄echipă și team building
  • Abonament medical în cadrul unei clinici private
  • Masa de prânz asigurată

Misiunea noastră la Little Owl - Nature Kindergarten, este de a crea copiilor un mediu plăcut, stimulant și sigur în același timp, un loc unde ei vor găsi libertatea de a pune întrebări și de a afla răspunsuri despre lume și oamenii din ea, un loc plin de curiozități, explorare, experimentare și descoperire.
Valorile principale ce ne ghidează activitatea zilnică sunt:
• Curriculum britanic și învățare experiențială prin implicare activă, mișcare și folosirea tuturor simțurilor
• Practică zilnică informată din știința educației, psihologia dezvoltării copilului și neuroștiință
• Predare bilingvă prin sesiuni zilnice de activități în limba engleză
• Învățare prin joc și joacă. Activități construite pe interesele, nevoile și abilitățile copilului ce vizează dezvoltarea în profunzime
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 12 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024