Gratis

Educator/asistent educator pentru grupele de gradinita

GRADINITA SPRINGFIELD

Candidatul Ideal

Scoala Primara Springfield angajeaza educator/asistent educator pentru grupele de gradinita, nivel varsta 3-6 ani.

Educator:
• absolvent al Liceului Pedagogic/Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei(studii finalizate sau in curs de finalizare)
• cunostinte avansate de limba engleza
• cunoasterea dezvoltarii psiho-motrice a copiilor cu varste cuprinse intre 2 - 6 ani
• cunostinte de operare PC
• axat pe dezvoltarea personala si profesionala continua, personalitate calda, creativa, cu pasiune pentru cariera didactica, cu dorinta de colaborare pe termen lung
• experienta anterioara in implementarea obiectivelor Early Years British Curriculum si Jolly Phonics reprezinta un avantaj

Asistent educator:
• student/absolvent al Liceului pedagogic/Facultatea de psihologie si stiintele educatiei (fara experienta) sau fara studii de specialitate dar cu potential si dorinta de a-si complete studiile ulterior.
• cunoasterea limbii engleze
• interesat de cunoasterea si implementarea dezvoltarii psiho-motrice a copiilor cu varste cuprinse intre 2 - 6 ani
• temperament cald, grijuliu si jucaus, cu rabdare si pasiune in lucrul cu copiii, cu pasiune pentru cariera didactica si dorinta de colaborare pe termen lung

Descrierea jobului

Educator:
• sustinerea activitatilor curriculare
• observarea si evaluarea permanenta a copiilor in vederea atingerii obiectivelor propuse
• completarea planificarii saptamanale si a corespondentei cu parintii, precum si a portofoliilor de evaluare semestriala
• participarea la trainingurile interne si externe in cadrul programului de pregatire profesionala
• participarea la dezvoltarea si implementarea activitatilor extracurriculare si evenimentelor institutiei: serbari, excursii, vizite

• sustinerea unor activitati curriculare sub coordonarea profesorului de la clasa
• suport in pregatirea materialelor de lucru necesare la clasa, amenajarea spatiilor educationale
• asigurarea integritatii fizice si emotionale a copiilor, precum si supravegherea lor pe tot parcursul zilei
• participarea la activitatile extracurriculare si evenimentele institutiei: serbari, excursii, vizite

Springfield este un proiect educational infiintat in anul 2008, sub umbrela caruia functioneaza Gradinita, Scoala Primara si programul de after school.
Gradinita Springfield este un concept de educatie internationala vie, actuala si inedita, acreditata ARACIP si imbogatita cu elemente din British Curriculum. Promotori ai invatarii non formale si ai metodelor alternative de studiu, sustinem manifestarile libere si creative ale copilului, cream medii de invatare prin explorare, descoperire, constructie, oferind in acelasi timp repere clare de conduita care asigura un cadru de siguranta ridicat. Institutia gazduieste copii ce apartin si altor nationalitati. Oferim perspective catre o mentalitate internationala, sarbatorim diversitatea culturala si insuflam respect pentru viata in toate formele ei.
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Apr. 2024