Gratis

Educatoare

Centrul Educational Seva (Ploiești)

Candidatul Ideal

Echipa Centrului Educațional Seva (Ploiești) se mărește!

Dacă iți place sa fii înconjurat(ă) de copii și să îi ghidezi în aventurile lor de explorare, cunoaștere și învățare, atunci avem o veste bună: te așteptăm în echipa noastră! Suntem tineri și prietenoși și îți vom oferi posibilitatea să te dezvolți alături de noi dacă:
  • ai studii de specialitate (Liceul pedagogic sau Facultatea de Stiințele Educației – Pedagogia invățământului primar si preșcolar) - cerinta obligatorie;
  • ai experiență de lucru cu copiii (constituie avantaj);
  • ai capacitate de organizare a activităților și materialelor specifice preșcolarilor;
  • ești o persoana calmă, care știe că rabdarea și respectul față de nevoile copilului sunt foarte importante;
  • esți veselă; ai atenție distributivă;
  • lb. engleza – nivel avansat.

Descrierea jobului

Dacă te-ai regăsit în descrierea noastra și crezi ca ți s-ar potrivi postul, aplică la job sau trimite-ne CV-ul la adresa de email: contact@sevaedu.ro

Centrul Educațional SEVA funcționează la Ploiești din iulie 2019 și este un proiect educațional prin definiție dinamic, cu multă energie – inspirat de copii, cu forța conferită de profesionalism, cu vitalitatea și robustețea necesare pentru a inspira și a se lăsa inspirat de educație.

SEVA se adresează copiilor cu vârsta cuprinsă între 3 – 6 ani, părinților acestora și profesorilor deopotrivă. Este situat în nordul orașului la intrarea în cartierul EvoCasa, dispunând de un spațiu interior și exterior generos, care încurajează copiii și profesorii să exploreze o multitudine de oportunități. SEVA are și un program complex de after school.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024