Gratis

Educatoare / Profesor Invatamant Prescolar

GRADINITA KIPINA TIMISOARA

Candidatul Ideal

  • studii de specialitate (Liceul Pedagocic sau Stiintele Educatiei)
  • cunoașterea limbii engleze la un nivel satisfacator
  • creativă, empatică, iubitoare de copii, calmă
  • capabilă să lucreze în echipă

Descrierea jobului

  • program de lucru - 6 ore
  • desfășoară activități instructiv-educative cu copiii
  • pregătește materiale didactice necesare desfășurării activității zilnice
  • observă și supraveghează atent copiii pe parcursul programului
  • beneficiază de instruire oferita de francizori
  • oportunitate de a lucra intr-un spatiu modern, cu dotări de ultimă generație
  • folosirea unor metode de instruire noi, creative
  • pachet salarial atractiv

Prima grădiniță din Timișoara cu predare in limba engleză sub franciza internațională KIPINA KIDS (www.timisoara.kipinakids.com / facebook.com/KipinaTimisoara), de inspirație finlandeză.

Grădinița KIPINA TIMIȘOARA găzduiește copii cu vârste cuprinse între 2 si 6 ani. Aceștia vor beneficia de un ambient prietenos și modern, îngrijire de excepție, un curriculum performant.

Educatoarele vor utiliza o aplicație ANDROID pentru a urmări progresul academic al copiilor, activitățile zilnice, dezvoltarea abilităților și pentru a comunica cu părinții.

KIPINA abordează o educație holistica și consideră că cea mai bună metodă de învățare este jocul dirijat, focusat, orientat spre obiectiv. Fiecare copil va fi ajutat să se dezvolte din punct de vedere cognitiv, emoțional, social și fizic. Gândirea critică, creativitatea, comunicarea și colaborarea vor fi exersate în fiecare zi.

KIPINA prin partenerii ei MOOMIN Language School și MOOVKIDS aduce un plus de valoare educației copiilor.
Grădiniță ACREDITATĂ - OM 3933 din 28.02.2024.

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024