Gratis

Educatoare gradinita full-time

Gradinita Rasarit

Candidatul Ideal

Echipa Grădinița Răsărit angajează educator / educatoare de după-amiază, full time!

Căutăm o persoană pasionată de educaţie ce vede copilul ca fiind autor al propriului proces de învăţare iar adultul un ghid instruit ce îl însoţeşte în acest drum cu spirit de inițiativă. Să fie curioasă și deschisă la metodele de educație alternativă să îşi dorească să se auto perfecționeze şi să se dezvolte personal.
În momentul de față căutăm personal pentru tura II

Cerințe:
Liceu pedagogic sau facultatea de Stiinte ale educatiei
Experienta cu copiii minim 1 an
  • Persoană organizată și ordonată
  • Experiență în gestionarea grupurilor de copii
  • Atitudine proactivă, pozitivă, orientată spre echipă
  • Comunicare caldă și empatică cu copiii
  • O etică bună a muncii
  • Comunicare prietenoasă, respectuoasă, diplomatică și pozitivă cu părinții
  • Confortabilă cu utilizarea de instrumente tehnologice ( Kinderpedia)
  • Studiile superioare în educația timpurie sunt un avantaj
  • Deschidere înspre alternativele educaţionale

Limba engleza este un plus

Persoana comunicativă și empatică

Interes pentru dezvoltarea personală

Dorim să gasim o colegă care să împărtășească valorile instituției noastre în relația cu copiii:

implicarea copiilor în acțiuni de întrajutorare bazate pe respect, empatie și cetățenie activă

contactul direct, practica în natură, aprecierea materialelor și elementelor naturale în actul educativ pentru a dezvolta o relație cu natura, profundă și sănătoasă bazată pe iubire

încurajarea unui stil de viață sănătos și echilibrat, printr-o alimentație lacto-vegetariană naturală, activități în aer liber și exerciții de yoga pentru copii (diferite posturi de animale și elemente din natură)

transmiterea valorilor morale și spirituale universale prin intermediul poveștilor, cântecelor, jocurilor de rol și momentului de liniște

stimularea exprimării creative, autonomie, capacitatea de a lua propriile decizii și dezvoltare gândirii critice pentru a forma un caracter puternic cu discernământ și încredere în sine

facilitarea dezvoltării inteligenței emoționale și a capacității de autoreglare prin identificarea și recunoașterea propriilor emoții și nevoi, rezolvarea conflictelor, și aplicarea directă în situații reale de zi cu zi

deschiderea către inovare și cercetare pentru a oferi copiilor, părinților

Descrierea jobului

  • Este o poziție de după-amiază ce implică:
  • Supravegherea și îngrijirea copiilor
  • Organizare jocuri și activități educative la interior si în aer liber cu copiii in curte (inclusiv când plouă etc)
  • Pregătirea pentru somn a copiilor și a spațiului de dormit
  • Supravegherea pe durata somnul
  • Gestionarea grupurilor de copii în clasă
  • Asigurarea igienei și nutriției fiecărui copil
  • Ajutarea copiilor la servitul mesei
  • Pregătirea materialului educativ
  • Activități didactice și recreative de după-amiază cu copii
  • Comunicare cu părinții la predarea copilului într-un mod respectos, profesional, prietenos și deschis
  • Organizarea jucăriilor în clasă și în curte; asigurarea unui medii ordonat implicând copiii în proces
  • Suport pentru a menține spațiul curat și organizat
  • Să înțeleagă dezvoltarea copiilor.
  • Să aibă o abordare respectuoasă față de colegii de muncă.
  • Capacitatea de a conduce echipa în cadrul clasei
Ofertă:
  • Oferim un mediu de lucru atractiv în care fiecare angajat este respectat şi însoţit în dezvoltarea personală
  • Punem mare accent pe instruirea continuă, prin sesiuni de training intern şi/sau extern
  • Ne dorim colaborări pe termen lung
  • Program 8h, 11.00-19.00
  • Pachet financiar în funcţie de calificări

Gradinița Răsărit își propune sa creeze împreună cu parinții și comunitatea un mediu cald și incluziv ce trezește bucuria de a descoperi, dorința de a ajuta, conștientizarea ecologică și dezvoltarea morală și spirituală a copiilor, astfel încât să dobandească abilitățile necesare pentru o viață fericită și echilibrată.

Grădinița Răsărit a fost înființată în anul 1995 și a fost prima grădiniță vegetariană din București. Facem parte din rețeaua internațională de grădinițe Neoumaniste.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 1 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024