Gratis

Editor Video

Your Story Studio S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Vă informăm că această oportunitate de angajare este disponibilă doar pentru munca la biroul nostru din Iași.
Jobul este pentru persoanele junior video editor dar si senior.

Candidatul ideal:
-Deține experiență medie în utilizarea software-urilor de editare Premiere Pro și After Effects.
-Cunoaște limba engleză la un nivel începător.
-Are un workflow rapid si eficient
-Este deschis să primească și să aplice feedback-ul oferit de project manager.
-Este o persoană organizată și perseverentă.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Editarea clipurilor video utilizând software-urile Premiere Pro și After Effects.
Selectarea cadrelor din materialele video stock și crearea ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄unui conținut care să corespundă conceptului clipului.
Adăugarea efectelor sonore și a muzicii adecvate.

Procedura de lucru este următoarea:

Se deleagă un proiect însoțit de script și resurse (filmări RAW sau voice-over).
Se creează structura de bază a proiectului prin eliminarea erorilor actorilor, urmată de editarea creativă.
Proiectele au o durată de 40-60 de minute și un termen de predare de câteva săptămâni.
După finalizarea editării, clipul este trimis către project manager pentru analiză și feedback. Ulterior, proiectul este trimis spre aprobare finală pentru încheierea sa.

Toate persoanele beneficiază de un program de training de două săptămâni.

Echipa Your Story Studio vine zilnic la birou cu entuziasm, bucuria de a colabora și dorința de a oferi clienților noștri din întreaga lume cel mai bun conținut creat aici, la Iași, în România. Ne-am propus să fim cei mai buni și am reușit să atingem acest obiectiv pe plan local și, probabil, la nivel național. Acum, ne propunem să devenim lideri la nivel european și internațional.

În călătoria noastră, am învățat că succesul se obține prin învățare din greșeli și adaptare constantă. Avem încredere nu doar în abilitățile noastre, ci și în potențialul nostru neexplorat și în viitorul promițător care ne așteaptă. Cu pasiune pentru storytelling și creativitate, suntem determinați să ne autodepășim și să scriem împreună următoarele capitole ale succesului nostru.

Cu fiecare zi de muncă și fiecare poveste creată, suntem conștienți că esența adevărată a succesului nu constă doar în cifre, ci în conexiunile umane pe care le construim. Echipa noastră, Your Story Studio, este o comunitate dedicată, alimentată de pasiune și încredere reciprocă.

Alătură-te și tu echipei noastre!
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024