Gratis

Economist

ARGUS SA CONSTANTA

Candidatul Ideal

ARGUS - unul dintre cei mai importanți producători de ulei din România angajează Economist. Ne dorim să faci parte din echipa noastră, care se axează pe dezvoltare, performanță și valori.

Candidatul ideal:
  • Studii superioare de specialitate
  • Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara
  • Cunostinte obligatorii: contabilitate financiara si de gestiune (de preferat), legislatie in domeniu, excel
  • Gandire analitica, atentie la detalii, proactivitate
  • Excelente abilitati de comunicare
  • Persoana integra si corecta

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Intocmeste, înregistreaza și păstreaza la zi documentele financiar-contabile ale societății, în conformitate cu reglementările contabile și fiscale ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁în vigoare și cu procedurile specifice companiei
  • Verifica si inregistreaza extrasele bancare si facturile emise de catre furnizori;
  • Mentine evidenta si arhiveaza documentele financiare cu care opereaza;
  • Participa la intocmirea situatiilor financiare lunare, trimestriale si anuale, la termenele stabilite de prevederile legislative in vigoare si de conducere;
  • Raspunde de corectitudinea si legalitatea documentelor justificative;
  • Participa activ la procesul de audit intern si extern;
  • Realizeaza lunar reconcilieri pe conturi bilantiere;
  • Intocmeste alte situatii solicitate de catre managementul companiei.
Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv
  • Asigurare medicala privata
  • Tichete de masa
  • Prime conform CCM
  • Cota de produs 6 l/ulei lunar
  • O echipa in care vei primi tot suportul de care ai nevoie pentru a da cele mai bune rezultate

Descrierea companiei

DOMENIUL DE ACTIVITATE

Argus este unul dintre cei mai importanti producatori de ulei de floarea soarelui din Romania, infiintat in 1943.

Valorificând tradiţia de peste 70 ani, MISIUNEA noastră este de a desăvărşi arta de a produce un ulei românesc de calitate pe care să-l oferim pe masa tuturor românilor.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024