Gratis

Economist

ADAMS SERVICES SRL

Candidatul Ideal

  • Experienta minim 3 ani in domeniul financiar-contabil;
  • Bune cunostinte financiar-contabile, legislative si de fiscalitate;
  • Absolvent studii superioare de specialitate;
  • Cunostinte de operare MS Office (Word, Excel);
  • Seriozitate, spirit de echipa, flexibilitate;
  • Foarte bune abilitati de comunicare;
  • Persoana analitica, bine organizata, responsabila, confidentiala, proactiva si cu o atitudine pozitiva;
  • Orientare spre obiective si respectarea deadline-urilor primite;

Descrierea jobului

Contabilitate primara:
  • Înregistrarea facturilor de la clienti si furnizori;
  • Înregistrarea extraselor bancare;
  • Introducerea tuturor documentelor contabile in programul de ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄contabilitate: facturi emise;
  • Facturi de achizitie, tranzactii bancare, incasari, plati;
  • Activitati casierie, completare Registru de casa;
  • Verificarea incasarilor si a debitelor;
  • Asigurarea legaturii cu clientii si furnizorii;
  • Reconcilieri fise de cont furnizori si clienti;
  • Întocmire rapoarte si situatii solicitate de catre conducere;
  • Arhivarea documentelor financiar – contabile;
  • Participa activ la inventariere si/sau stocuri inopinante in punctele de lucru.

Resurse umane:
  • Întocmire state salarii, pontaje;
  • Tine evidenta concediilor de odihna/medicale;
  • Tine evidenta dosarelor angajatilor;
  • Tine evidenta tematicilor lunare pentru instruirea SSM-SU;
  • Transmite la departamentul extern de HR toate documentele necesare in vederea angajarii personalului nou.

Alte sarcini
  • Deplasari la autoritatile statului;
  • Intocmire contracte de prestari servicii;
  • Indosarierea si arhivarea documentelor dupa inregistrare.

ADAMS SERVICE S.R.L este o societate comercială cu capital integral privat românesc infiinţată în anul 2017.
Cu o pasiune incontestabilă pentru lumea automobilelor, CEO-ul Adam’s Service și-a dorit să creeze o companie care să ofere soluții și servicii de înaltă calitate, depășind așteptările clienților din Alba Iulia și fiind mereu la curent cu cele mai recente tehnologii și tendințe din industrie. Astfel, într-o încercare de a satisface nevoile și cerințele tot mai complexe ale proprietarilor de automobile, s-a născut ADAM’S SERVICE.

De-a lungul anilor, compania a investit constant în dezvoltarea și îmbunătățirea atelierului, aducând tehnologii avansate și echipamente de ultimă generație, pentru a asigura cele mai bune soluții și servicii auto. Compania a format și instruit o echipă de specialiști talentați, care împărtășesc aceeași pasiune și dedicare pentru domeniul auto, asigurându-se că sunt mereu la înălțimea așteptărilor și nevoilor clienților.

Pe măsură ce s-a dezvoltat si a crescut reputația în comunitatea auto, compania a câștigat loialitatea și aprecierea clienților, care au recomandat și au ajutat mai departe la dezvolatarea afacerii. Azi ADAM’S SERVICE a devenit un nume de încredere în industria auto, fiind recunoscuți pentru serviciile de: mechanică auto, vulcanizare auto, climatizare auto, ITP și spălătoire auto.

Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 19 Iun. 2024