Gratis

Economist

GSD SOFTWARE & TECHNOLOGY S.R.L.

Candidatul Ideal

La GSD, dezvoltăm tehnologie pentru business și industrie, oferim servicii și soluții la nivel internațional alături de o echipă în care oamenii sunt susținuți să evolueze, se simt inspirați și creativi.
În cadrul companiei vei face parte din departamentului financiar-administrativ, o oportunitate de a înțelege nucleul firmei și de a susține și asigura evoluția ei într-o manieră cat mai eficientă și prosperă.
Împreună, dezvoltăm mai mult decât o companie! Construim o cultură axată pe principii și valori!

Ești persoana potrivită dacă:
- ești preocupat/ă de dezvoltarea competențelor tale profesionale și de dezvoltarea ta ca persoană
- înțelegi că acțiunea concretă și rezultatele măsurabile stau la baza evoluției autentice
- cauți un loc unde activitatea să îți ofere semnificație, siguranță și împlinire
- dorești să faci parte dintr o echipă pasionată unde vei putea crește și respectiv căreia să-i oferi din experiența și expertiza ta
- te reprezintă organizarea, atenția la detalii, asumarea responsabilitatii, integritatea si flexibilitatea
- ești interesat/ă de o carieră orientată preponderent în direcția de financiar & contabilitate
- îți plac oamenii și îi susții în demersurile lor spre dezvoltare
- experiența în domeniul reprezintă un avantaj
Înțelegi că numerele sunt parte integrantă dintr-un puzzle mai amplu și îți dorești să contribui la evoluția tuturor contextelor cu care te intersectezi? Vrei mai mult decât o activitate care să graviteze în jurul facturilor? Hai să ne cunoaștem!

Descrierea jobului

Rolul din departamentul financiar administrativ în cadrul GSD presupune o activitate diversă care acoperă următoarele zone:

Contabilitate primară:
Intocmirea ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀dosarului contabil lunar
Gestionarea documentelor cu regim special si fiscal (facturi, chitante, dispozitii de plata, dispozitii de incasare, realizarea de deconturi) si conformarea acestora cu legislația în vigoare
Colaborarea cu serviciul extern de contabilitate in vederea intocmirii situatiilor financiare si contabile

Financiar:
Efectuarea de plati
Intocmirea rapoartelor financiare
Realizarea de facturi
Evidenta incasarilor si platilor
Verificarea statelor de plata

Juridic:
Gestionarea contractelor cu colaboratorii companiei si contractele interne
Asigurarea conformarii activității companiei cu normele legislative în vigoare
Administrativ:
Organizarea activitatilor administrative din cadrul companiei (gestionarea stocurilor, organizarea evenimentelor interne, comunicarea cu echipa, realizarea cumparaturilor pentru protocol)

Oameni:
Gestionarea procesului de angajare/incetare colaborare
Emitere de adeverinte sau alte documente specifice
Efectuarea programarilor pentru medicina muncii a colegilor
Organizarea deplasarilor interne & externe

GSD SOFTWARE & TECHNOLOGY SRL is a professional IT Services company, providing a wide range of customized software solutions and products.

By combining well defined processes with technological expertise and project management, we design, implement and manage business software solutions. The quality of services and our team professionalism drives us to reach our main objective: to be a highly reliable business collaborator for our customers.

Working with the right people has a major importance for us. This is what brings value to our results and why we are constantly looking for ambitious and talented members for our team. We identify and encourage professional approach, expertise, commitment and willingness to accept responsibility and leadership, while making sure that each team member development is based on firmly defined criteria. We invest time, resources and energy to support each team member derive full benefit of their talent.

Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024