Gratis

Economist

FARMEC SA

Candidatul Ideal

Cerinţele pentru ocuparea acestei poziții:
  • Studii superioare în domeniul economic, cu licență;
  • Cunoștințe avansate de Microsoft Excel și experiență cu Google Analytics pot fi de real folos;
  • Ne așteptăm să ai spirit de echipă, să fii dinamic/ă, ordonat/ă, să păstrezi confidențialitatea și să vii cu optimism.

Competenţele pe care am dori să le deții:
  • Comunicare în mediul business;
  • Muncă în echipă;
  • Managementul eficient al timpului/al agendei zilnice;
  • Este importantă capacitatea de analiză și sinteză, orientarea spre detalii, mediculozitatea;
  • Proactivitate, inovație.

Descrierea jobului

Locaţia: Sediul companiei Farmec – Birou Neîncasate
Nivel dorit de experienţă specifică: cel puţin 3 ani experienţă în domeniul economic (contabilitate generală, controlling financiar, analiză economic-financiară, bugetare);
Program de lucru: 8 ore/zi, de luni până vineri

Scopul postului:
Gestionarea încasărilor, compensărilor şi neîncasatelor pe reţele supermarketuri si farmacii ( Unicarm Supermarket, Dm drogerie , Mega Image , Dona Logistic, Hornbach, Altex , Farmexim, Pharma 1 Health , Ropharma, Farmaceutica Remedia ), pentru toată ţara, precum si gestionarea clientilor cu contracte de inchiriere spatii si reciclare deseuri.

În calitate de economist în cadrul biroului Neîncasate/Clienți speciali principalele responsabilități sunt:
  • Evidenţa facturilor încasate pe reţelele de farmacii, supermarketuri și alți clienți tradiționali;
  • Operarea încasărilor din extrasele de cont bancar, în sistemul informatic Navision, pe baza desfăşurătoarelor primite de la clienţii din portofoliul gestionat- rețele farmacii și supermarket;
  • Efectuarea deblocarilor la facturare a clienților în baza solicitărilor justificate transmise de reprezentanțe, analizarea aceste solicitări și refuzul sau acceptul pentru deblocare; unde sunt probleme solicită și aprobarea sefului direct;Urmărirea săptămânală a evoluţiei neîncasatelor pe reţele de farmacii şi supermarketuri, menținerea legăturii cu aceşti clienţi în vedera achitării pe cât posibil la timp a debitelor scadente;
  • Efectuarea lunară a punctajelor pentru stabilirea diferențelor de sold .
  • Întocmirea şi operarea în sistemul informatic a ordinelor de compensare pentru toţi clienţii repartizaţi, în baza acordului obținut , transmiterea ordinelor de compensare clienților pentru a fi semnate;

Suntem pregătiți să vă sprijinim prin:
  • Recompensare salarială motivantă- constituită din partea fixă, tichete de masă, premii ocazionale (în bani sau produse), bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, de recomandare, etc.), reduceri la băncile partenere, zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere, traininguri dedicate, program de integrare.
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie cu tradiție, în puternică ascensiune, care pune preț pe dezvoltarea dvs.

“Sa fii vesnic tanar nu inseamna sa ai 20 de ani, inseamna sa fii optimist, sa te simti bine, sa ai un ideal in viata pentru care sa lupti si pe care sa ii cuceresti.” - Prof Dr Ana Aslan. FARMEC, prima si cea mai importanta companie romaneasca de produse cosmetice, si-a inceput povestea de succes o data cu nasterea laboratoarelor Molnar Moser, la Budapesta. Grija pentru frumos si respectul fata de traditie, sanatate si mediu inconjurator, completate de cercetare continua, originalitate si atentie fata de cerintele si nevoile clientilor, au facut din FARMEC un producator apreciat de-a lungul timpului.

Cu peste 120 de ani de experienta, activitatea FARMEC are astazi o larga recunoastere, atat in Romania, cat si la nivel global, produsele sale fiind exportate in tari din Europa, Asia si America de Nord. In prezent, portofoliul compaiei insumeaza cateva sute de produse, printre cele mai cunoscte game fiind: Gerovital H3 prof. dr. Ana Aslan, Gerovital H3 Evolution, Gerovital Plant, Aslavital, Farmec, Aslamed, Doina, Athos si Obsesie.

FARMEC dezvolta produse originale si de calitate recunoscute la nivel international, principiile active pe care le foloseste provenind in mare parte din natura: fructe hranitoare si bogate in vitamine, plante medicinale autohtone, argila din munti, la care se adauga ingrediente de ultima ora, testate de specialistii companiei si combinate in asa fel incat clientii sa primeasca ce e mai bun pentru frumusetea si sanatatea lor.

Traditia si prestigiul FARMEC sunt rezultatele eforturilor tuturor oamenilor ce lucreaza in companie, o echipa pasionata de ceea ce face si motivata, ce reuseste sa imbine cerintele inovative si cele de calitate la cele mai inalte standarde. Echipa FARMEC este ca o mare familie ce asigura continuitate in afacere si isi doresc atragerea de noi colegi valorosi, la fel de implicati si pasionati de ceea ce vor face.

Alatura-te echipei FARMEC, pentru a ne sustine in a continua sa transmitem generatiilor viitoare increderea in fortele proprii, in posibilitatile de crestere si spiritul antreprenorial romanesc. Te invitam sa ne vizitezi pe: www.farmec.ro https://www.instagram.com/farmec/ https://www.youtube.com/watch?v=gZx5z3NXwzc&feature=youtu.be https://twitter.com/farmec

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 29 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024