Gratis

Economist

WEM CONSULTING S.R.L.

Candidatul Ideal

Deții cunoștințe financiar-contabile până la nivel de balanță și îți dorești să lucrezi în domeniul de consultață financiară și fiscală?

Ți-ar plăcea să oferi îndrumare și consultanță clienților spre dezvoltarea afacerii acestora?

Dacă ești pasionat/ă de domeniul fiscal, iar noțiuni precum: impozite și taxe locale, reguli privind calculul impozitelor, termene de plată, declarații, impozitul pe clădiri și terenuri, etc îți sunt cunoscute, haide în echipa noastră!

Pentru că ne dorim să dezvoltăm în continuare un mediu de lucru armonios și orientat spre obținerea rezultatelor, ne-ar plăcea:
  • Să ai studii superioare finalizate în domeniul economic;
  • Să deții o experiență de minim 2 ani în activitatea contabilă;
  • Să cunoști legislația din domeniul contabilității;
  • Să ai abilitatea de a lucra cu termene limită;
  • Să ai abilități de analiză și sinteză, atenție la detalii, foarte bună gestionare a timpului.

Descrierea jobului

Ca membru al echipei noastre în departamentul de consultanță financiar-contabilă și fiscală:
  • Vei oferi consultanță privind legislația financiar-contabilă și fiscală oferită clienților noștri;
  • Vei realiza analize legislative pe diverse spețe și proiecte în derulare sau în implementare;
  • Vei oferi suport pe perioada controalelor și inspecțiilor fiscale (pregătire, verificare documente etc.);
  • Vei colabora împreună cu echipa la întocmirea informărilor periodice pentru clienții societății cu privire la modificările legislative;
  • Vei oferi suport departamentului în gestionarea de diverse proiecte (ex: măsuri guvernamentale, granturi) pentru clienți din domenii variate de activitate;
  • Vei oferi suport în alte activități specifice departamentului
Vei avea parte de un mediu de lucru plăcut și de un colectiv dornic de a te ajuta să te dezvolți rapid și progresiv în carieră, iar pe lângă acestea, în cadrul echipei noastre vei beneficia de:
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată, stabilitate;
  • Decontare taxe CECCAR și CCF;
  • Oportunități de dezvoltare a carierei în cadrul firmei;
  • Zi de naștere liberă;
  • Short Friday;
  • Implicarea în activități și proiecte provocatoare;
  • Instruire tehnică și de afaceri;
  • Bonus de recomandare și fidelizare.
Programul de lucru:
Sediul din Iași: Luni - Vineri 08:00-16:30, cu 30 de minute pauza de masă (*flexibilitatea programului de muncă în caz de învoire).

Wem Consulting S.R.L. din Iași - oferim servicii de contabilitate, resurse umane, audit și servicii juridice către alți clienți din diverse domenii. Aducem plus valoare datorită consilierii și suportului informațional de specialitate acordate partenerilor noștri. Astfel, antreprenorii pot lua decizii fundamentale pentru optimizarea, creșterea și dezvoltarea afacerii lor.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024