Gratis

Economist

Adiss S.A.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în domeniul economic, absolvite cu diplomă de licență
  • Cunoștințe solide privind legislația contabilă și fiscală.
  • Experiență în domeniul financiar contabil (de la contabilitate primara pana la balanta si declaratii)
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă.
  • Capacitate de prioritizare a sarcinilor și respectarea termenelor de predare.
  • Eficiență si rigurozitate în organizarea activității.
  • Atenție la detalii, capacitate de analiză și sinteză.
Constituie avantaj:
  • Experiență relevantă pe un post similar

Descrierea jobului

  • Efectuează înregistrarea operațiunilor patrimoniale, cu respectarea legislației în vigoare privind evidențele contabile ale societății, prin intermediul softului contabil.
  • Verificarea contractelor cu furnizorii si a facturilor
  • Verificarea facturilor si documentelor justificative in vederea platii; intocmirea ordinelor de plata.
  • Monitorizarea si verificarea situatiilor de plata catre furnizori si a incasarilor de la clienti
  • Casierie: Verificare si inregistrare registru de casa/ deconturi
  • Inregistreaza note contabile diverse
  • Intocmeste balanta de verificare (inchiderea conturilor si reconcilierea acestora), fluxul de numerar si declaratiile fiscale
  • Participa la intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale
  • Efectuează analize economico-financiare și întocmește diverse rapoarte, solicitate de către managementul companiei.
  • Participă la organizarea păstrării documentelor justificative si a registrelor contabile prevăzute de legislația specifică.
  • Participă la organizarea și efectuarea inventarierii anuale a patrimoniului societății

Adiss este compania românească de inginerie specializată în domeniul tratării și epurării apei. Suntem aici pentru a oferi clienților noștri viziunea de a proiecta soluții sustenabile și determinarea de a le construi. Anii de pionierat în domeniul apei ne-au învățat că este nevoie în egală măsură de responsabilitate deplină și execuție impecabilă pentru a valorifica cea mai prețioasă resursă a umanității.

Cu o experiență de 25 de ani în România, putem rezolva orice problemă din domeniul apei. Suntem printre singurii producători români de stații compacte și echipamente de proces, ceea ce ne permite să fim alături de clienții noștri necondiționat. Proiectăm și producem, dezvoltăm soluții, gestionăm proiecte, oferim consultanță, facem service, operăm stații, ne ocupăm de tot ce înseamnă tratarea și epurarea apei. În ultimii ani, pentru unele lucrări suntem și antreprenor general.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024