Gratis

Economist

COPEFI

Candidatul Ideal

Cerințe postului:

- Nivel de studii: studii superioare, preferabil în domeniul economic, contabilitate
- Calificări / specializări necesare: cunostinte operare PC, limba engleza, contabilitate primara, cunostinte software contabilitate – sistem ERP ;
- Capacitate de analiza si sinteza , bune relatii interpersonale, abilitati organizatorice

Descrierea jobului

Activități principale:

- Coreleaza informatiile inregistrate intre sistemul intern Libra si sistemul extern de contabilitate
- Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii si evidenta veniturilor si cheltuielilor
- Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni si externi
- Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa
- Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni/externi
- Raporteaza catre managementul din Portugalia cash-flow si alte situatii
- Se ocupa de plata salariilor, tichetelor de masa, facturi scadente la furnizori
- Pastreaza legatura cu contabilitatea externa, cu autoritatile de stat si cu bancile
- Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora
- Analizeaza periodic lista facturilor emise si neincasate
- Analizeaza lunar soldurile clientilor/ furnizorilor si de la banci
- Pregatirea actelor pentru contabilitatea finala
- Calculeaza si monitorizeaza indicatori trimestriali
- Raporteaza diverse statistici conform solicitarilor

Fondata in anul 2001, Copefi Components este unul dintre cele mai promitatoare grupuri de afaceri din industria automobilelor din Europa. Compania are ca domeniu de activitate productia de repere injectate din mase plastice, utilizate ulterior de catre clientii societatii din industria auto, industria de electrocasnice si industria cablajelor. Cu 4 fabrici localizate in Braga-Portugalia, Maracineni-Romania si Queretaro-Mexic si Ferdrupt, Franta , Copefi furnizeaza atat componente din mase plastice, dar ofera si solutii clientilor, intr-o piata cu cerinte atat de ridicate precum Industria Automotive.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024