Gratis

ECONOMIST

BICO INDUSTRIES SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare de specialitate.
Experienta pe o pozitie similara (minimum 3 an).
Cunostinte si abilitati de operare PC: MS Office, programe dе contabilitate – tip ERP.
Abilitati de comunicare si negociere.
Abilitati de planificare, analiza, organizare, dinamism, spirit de echipa.
Cunostinte si abilitati de comunicare intr-o limba de circulatie internationala (de preferat limba engleza, limba rusa constituie un avantaj).
Disponibilitate la deplasari in afara tarii.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati ale postului sunt:

1. Asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a unor operatiuni specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.).
2. Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului (experienta in analiza financiara constituie un avantaj).
3. Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare.
4. Operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor.
5. Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti.
6. Urmarirea documentelor cu regim special.
7. Asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia.
8. Asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii.
9. Urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii.
10. Experienta in intocmirea de rapoarte si situatii financiare consolidate la nivel de grup constituie un avantaj.

Beneficii:
Salariu competitiv.
Posibilitate de avansare in cadrul organizatiei.
Mediu de lucru plăcut și colegi prietenoși.
Pachet de beneficii suplimentare.

BICO INDUSTRIES activeaza pe piata productiei si distributiei de materiale de constructii . Colaboram cu majoritatea distribuitorilor de materiale de constructii din Romania
Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 12 Mart. 2024 Expiră 11 Apr. 2024