Gratis

ECONOMIST

HR HOLISTIC CONSULTING SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare (Facultatea de Științe Economice)
  • Cunoașterea solidă a legislației actuale în ceea ce privește contabilitatea, precum și legislația financiară, economică și fiscală
  • Experiență minim 3 ani în domeniu
  • Abilități de rezolvare a problemelor
  • Abilități analitice foarte bune
  • Aptitudini de planificare și organizare
  • Foarte bune abilități de comunicare și muncă în echipă
  • Atenţie distributivă
  • Cunoştinţe foarte bune de operare PC/MS Office, Excel (avansat)

Descrierea jobului

Responsibilități
  • Operare în aplicațiile Internet Banking, efectuarea plăților zilnice, listare extrase de cont
  • Înregistrare extrase de cont
  • Înregistrare facturi cheltuieli diverse, mijloace fixe, obiecte de inventar
  • Evidența contractelor de la terți
  • Gestionarea raportului privind contul de profit și pierdere: Întocmire situații și raportări periodice sau la cerere: profitabilitate, evoluție indicatori, grad de încasare a creanțelor etc
  • Întocmirea și urmărirea realizării bugetului de venituri și cheltuieli
  • Evidența biletelor la ordin primite de la clienți
  • Gestionarea relatiei cu banca: Întocmire și transmitere documentații legate de credite
  • Verificarea modului și corectitudinii de înregistrare în Soft1 (soft ERP) a achizițiilor intracomunitare și a importurilor NON UE
  • Elaborare și urmărire Cash Flow
  • Planificare plăți furnizori interni și externi, acord conducere
  • Întocmirea facturilor de vânzare mijloace fixe, obiecte de inventar, deșeuri, etc.
  • Asigură organizarea de inventare periodice sau la nevoie
  • Înregistrare note contabile diverse
  • Urmărirea activitatilor de Credit control
  • Urmărteste operațiile cu numerar sau acte la bănci, ocazional.

Beneficii
  • Pachet salarial corelat cu experiența relevantă
  • Un mediu de lucru plăcut si competitiv
  • Oportunitatea dezvoltării carierei intr-o companie serioasă, solidă si de succes
  • Tichete de masa 40 ron/zi
  • Bonusuri trimestriale în funcție de criteriile de performanță – se stabilesc dupa perioada de proba
  • Bonus anual
  • Primă de sărbători

HR Holistic Consulting SRL oferă suport pentru selecția și recrutarea unui ECONOMIST, pentru clientul nostru, care este un important furnizor de materiale și echipamente pentru industria publicitară, activând cu succes încă din 1994.
Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024