Gratis

Economist

Palmex CM S.R.L.

Candidatul Ideal

Ne dorim sa ai:
– experienta in domeniu minim 1 an;
– studii superioare economice;
– dinamism, seriozitate, eficienta;
– cunostinte teoretice si practice de contabilitate si fiscalitate;
– capacitate de analiza si sinteza, de respectare a termenelor limita;
– preocupare permanenta pentru actualizarea cunostintelor in functie de modificarile
legislative;
– experienta in utilizarea softului de gestiune si contabilitate DataLight Enterprise ;

Descrierea jobului

- colectarea, analiza si interpretarea datelor economico-financiare ale societatii;
- centralizarea tuturor datelor datelor economico financiare ale societatii;
- verificarea corelatiilor existente prin urmarirea sistematica a unor rapoarte de
depistare a eventualelor erori ;
- colaboreaza la intocmirea situatiilor financiare si contabile la nivel de societate;
- colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
- inregistreaza cronologic si sistematic documentele primare in sistemul contabil;
- verifica corectitudinea inregistrarilor efectuate;
- verifică legalitatea și exactitatea datelor din documentele de evidență gestionară;
- asigură evidența corectă a rezultatelor activității economico-financiare;
- intocmește și transmite orice situație economico-financiară solicitată de
conducerea societatii;
- urmarirea zilnica a soldurilor, verificarea incasarilor, informarea scrisa a clientilor
cu privire la soldurile scadente / restante;
- emiterea bonurilor de consum;
- colaborarea interna cu departamentele comercial/logistica-facturare;
- emiterea extraselor de cont anuale si ori de cate ori este nevoie;
- atributii in contabilitatea generala, arhivarea documentelor procesate respectand
prevederile legale in acest sens;
- verificari lunare pentru conturile contabile pe care se lucreaza;
- pregatirea documentatiei necesare in vederea participarii la licitatii.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024