Publicat 23 Mai 2019 | Expiră 22 Iun 2019

Economist

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate-licentiat in domeniul economic, financiar contabil;
Cunostinte solide de contabilitate, legislatie financiar-contabila si fiscala;
Experienta in domeniul financiar contabil-minim 3 ani
O buna cunoastere a pachetului MS OFFICE
Cunostinte operare sistem SAP

Descrierea jobului

Tine evidenta contabila a creditelor/leasingurilor in valuta si a dobanzilor aferente acestor credite.
Tine evidenta creditelor/leasingurilor pe termen mediu si lung, pe termen scurt si a dobanzilor aferente
Inregistreaza si evidentiaza documentele primare de la furnizorii de servicii interni si externi
Confirma valoaraea soldurilor din evidenta contabila a societatii la solicitarea furnizorului
Verifica evidenta miscarilor in conturile de stocuri.
Tine evidenta conturilor pentru debitori diversi, clienti cu plata in rate, cheltuieli inregistrate in avans, venituri inregistrate in avans.
Intocmeste situatii financiare lunare, declaratii lunare, trimestriale si anuale, situatii de urmarire a costurilor.
Evidentiaza inregistrari contabile pentru clienti, furnizori, mijloace fixe, casa si conturi banci, deconturi; opereaza extrase de cont, reevaluare solduri de valuta, intocmeste note contabile, verifica solduri salarii, contributii.
Intocmeste situatii cu mijloace fixe, documentatie inventar, completeaza registrele obligatorii.
Raspunde de realitatea si exactitatea datelor inregistrate pe baza documentelor.

S.C.CHIMICA AUTOMOTIVE S.R.L.- societate importanta in industria maselor plastice din ROMANIA.
Domeniul de activitate-fabricare articole de mase plastice, furnizori pentru industria auto.

Economist  -  CHIMICA AUTOMOTIVE