Publicat 19 Oct 2018 | Reactualizat 18 Nov 2018 | Expiră 19 Nov 2018

ECONOMIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul economic
Foarte bune cunostinte dе contabilitate, fiscalitate, legislatie, anailza financiara,IFRS
Experienta dе lucru in activitatea dе productie
Bune competente dе operare PC: Microsoft Office (in special Excel la un nivel cel putin mediu), programe dе contabilitate
Atentie la detalii, acuratete in lucru
Capacitate dе analiza si sinteza, implicare si seriozitate
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/conversational

Descrierea jobului

Prelucrareа documentelor contаbile in аplicаtiilе contabilе utilizate de companie, in principаl:

  • verifica fаcturilе catrе cliеnti cu contractеle аfеrentе si le inregistreaza in evidenta contabila;
  • verifica facturile de prestatii primite de la furnizori interni si externi, inclusiv existenta contractelor, a situatiilor de lucrari etc.si le inregistreaza in evidenta contabila;
  • efectueaza inregistrari in contabilitatea de gestiune, tine evidenta costurilor pe centre de cost; efectueaza lucrarile de inchidere a lunii in contabilitatea de gestiune;
  • intocmeste si verifica jurnalele lunare de vanzari si cumparari aferente operatiunilor inregistrate.
Verifica balantele lunare, analizeaza soldurile tuturor conturilor sintetice si analitice.
Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora.
Efectueaza calculul principalilor indicatori financiari.
Participa la pregatirea analizelor financiare cerute de raportarea catre grup, la intocmirea de bugete, estimari de cash-flow.
Participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului, urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii.
Intocmeste diverse rapoarte lunare, trimestriale si anuale pentru Directia Regionala de Statistica Bucuresti si BNR.
Efectueaza si alte lucrari conform pregatirii si specificului activitatii la solicitarea sefilor ierarhici.

Expirat
ECONOMIST  -  SUPERLIT ROMANIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles