Publicat 14 Apr 2018 | Expiră 15 Mai 2018

ECONOMIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul candidatului:
- Competenţe în planificare, organizare, control şi comunicare;
- Adaptabilitate la situaţii de criză si de stres profesional;
- Putere de decizie şi asumare de responsabilităţi;
- Spirit de iniţiativă in găsirea celor mai optime soluții;
- Capacitatea de previziune şi de evaluare obiectivă ;
- Capacitate de prioritizare a lucrarilor cu termene limita;

Descrierea jobului

Experiența si cunoștințe necesare
- studii superioare economice -sectia contabilitate;
- experiența minim 1 an în firme cu specific servicii de contabilitate ;
- cunoașterea legislației contabile si fiscale aplicabile agenților economici;
- cunoașterea pachetului de programe Microsoft Office ;
- cunoștințe de utilizare a programelor informatice de contabilitate: Mentor; Nexus ; Omikont,etc;

Atributiile postului
- inregistrarea cronologică şi sistematică a operaţiunilor financiar-contabile si patrimoniale;
- intocmirea/verificarea jurnalelor contabile:registru de casa,registru de banca,etc;
- intocmirea/verificarea registrelor contabile obligatorii: registrului jurnal, registrului inventar precum si balanta de verificare;
- intocmirea/verificarea jurnalelor specifice de TVA;
- intocmirea declaratiilor fiscale conform vectorului fiscal;
- alte operatiuni privind contabilitatea financiara /de gestiune;

Beneficii
- Salariu motivant incepand cu 2.000 lei net plus bonusuri ;
- Posibilitate de specializare in cadrul profesiei;
- Mediu de lucru profesionist;

Expirat
ECONOMIST  -  SC STANDARD AUDIT EXPERT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles