Gratis

ECONOMIST SENIOR

Unita Turism Holding S.A.
3 poziții

Candidatul Ideal

♦ Experiență minimă de 5 ani în domeniul contabil
♦ Studii superioare în domeniul economic
♦ Capacitate de analiză și sinteză
♦ Seriozitate, atenție la detalii în activitatea zilnică
♦ Abilitatea de înțelegere și respectare a procedurilor companiei
♦ Punctualitate și asumarea responsabilității pentru îndeplinirea sarcinilor în timpul alocat
♦ Implicare, dorință de dezvoltare profesională și spirit de echipă
♦ Cunoștințe foarte bune de legislație financiar-contabilă și de fiscalitate
♦ Cunoștințe Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)

Descrierea jobului

♦ Efectuează operațiuni și înregistrări financiar-contabile, cu respectarea planului de conturi în vigoare, folosind documentele justificative, cronologic, sistematic, potrivit normelor legale în vigoare
♦ Verifica corectitudinii documentelor înregistrate
♦ Verifica jurnale de cumparari, vanzari, casa , banca
♦ Verifica și efectueaza închiderea conturilor de venituri, cheltuieli și TVA, precum și reglarea balanțelor de verificare lunare (dacă este cazul), respectiv întocmirea diverselor note de reglare
♦ Verifica si inregistreaza impozitele și taxele locale, precum si plata acestora
♦ Gestioneaza RO Efactura
♦ Tine evidenta stocurilor, introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune ( intrari , iesiri , transferuri )
♦ Intocmeste diverse rapoarte solicitate de conducerea societății, actualizeaza, verifica in permanenta (zilnic/ lunar/periodic) diverse situatii/rapoarte privind activitatea societatii.

Unita Turism are 13 hoteluri care acoperă toate genurile de turism, de la cel de afaceri & tranzit, până la turismul de agrement şi turismul balnear. Infiinţată ca şi reţea hotelieră în anul 2000 la Timişoara, Unita Turism reuneşte hoteluri de tradiţie din 9 oraşe ale ţării. Capacitatea totală de cazare a reţelei hoteliere depăşeşte 4.000 de locuri în hoteluri şi 4.000 de locuri în restaurante şi baruri. Hotelurile acoperă toate categoriile de clasificare până la 4 stele, oferind condiţii de cazare la standarde turistice internaţionale.Procesul susţinut de extindere a standardelor de dotări şi servicii şi programele investiţionale programate pentru următorii ani recomandă reţeaua hotelieră Unita Turism ca un important reper în industria hotelieră şi de agrement din România.

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024