Publicat 01 Apr 2019 | Expiră 02 Mai 2019

Economist Senior/ Team Leader

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare cu licență în domeniul economic
- Persoană cu experiență minimă de 4 ani în contabilitate financiară
- Cunoașterea limbii engleze, nivel mediu/avansat
- Cunoştinţe temeinice privind contabilitatea financiară, fiscalitate şi legislaţie financiar-contabilă, cunoştinţe operare PC
- Experiență în întocmirea și de depunerea declarațiilor lunare/trimestriale/anuale
- Experiență în verificarea balanțelor și reconcilierea informațiilor din evidența analitică cu evidența sintetică
- Abilităţi de organizare și lucru în echipă, comunicare, planificare şi control. Sprirt de iniţiativă, dinamism, gândire anticipativă şi preventivă, promptitudine şi eficiență în muncă.

Constituie avantaj

- Experiență de operare în sisteme informatice
- Experiență de operare în aplicația WinMentor
- Experiență de coordonare și conducere echipă
- Stagiar sau membru CECCAR
- Carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

Este responsabil pentru îndeplinirea corectă și la timp a sarcinilor privind conducerea evidenței contabile a clienților repartizati de către conducarea unității.
Coordonează activitățile echipei din subordine.
Asigură o bună comunicare cu reprezentanții clienților pentru obținerea documentelor și a informațiilor în timp util și o bună colaborare cu membrii echipei. Urmărește îmbunatățirea continuă a calității serviciilor prestate clienților, asigurandu-și un nivel de pregătire profesională la nivelul solicitărilor de pe piață.
Este permanent atent la solicitările clienților, informând în acest sens conducerea compartimentului și a firmei despre solicitările acestora și asupra unor factori de risc ce pot apărea pe parcursul colaborării.

Firma de contabilitate cu experienta de peste 17 ani, aflata in TOP 5 firme de profil din Cluj.

Expirat
Economist Senior/ Team Leader  -  MDA Global Consulting