Companie nouฤƒ? Primeศ™ti un ย  Anunศ› Business cu actualizare sฤƒptฤƒmรขnalฤƒ Gratuit (โ‚ฌ229)
Gratis

Economist & Senior Contabil

Gaminvest Contab S.R.L.
2 poziศ›ii
Anunศ› verificat

Textul acestui anunศ› a fost verificat de echipa eJobs pentru a elimina posibile greศ™eli sau conศ›inut discriminatoriu.

Candidatul Ideal

*Angajam ๐’๐„๐๐ˆ๐Ž๐‘ ๐‚๐Ž๐๐“๐€๐๐ˆ๐‹ pentru a i se alatura echipei noastre, din Oradea!

Suntem in cautarea unei persoane cu minim 3 ani experienta in domeniul contabil, care sa se priceapa la:
- Inregistrare documente contabile (facturi, bonuri, extrase bancare, etc);
- Intocmirea si reglarea balantelor lunare pentru microintreprinderi, impozit pe profit, firme platitoare de TVA;
- Depunerea declaratiilor necesare;
- Intocmirea Bilantului Anual/Semestrial/Interimar;
- Cunoasterea programului Saga;
- Cunostinte aferente pentru partea de Revisal, astfel incat sa transmita angajari, incetari, suspendari, modificari de contracte;
- Intocmirea statelor salariale;
- Sa aiba cunostinte in ceea ce priveste fiscalitatea in vigoare;
- Daca cunoaste limba engleza si italiana constituie un avantaj, intrucat au in portofoliu si clienti straini.

*Recrutam ๐„๐‚๐Ž๐๐Ž๐Œ๐ˆ๐’๐“ pentru clientul nostru de langa Oradea, un producator si comerciant de oua pentru consum.

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta in domeniul financiar - contabil minimum 3 ani;
- Cunostinte de Microsoft Excel;
- Experienta in contabilitatea productie prezinta avantaj.
- Atentie la detalii;
- Persoana organizata si proactiva;
- Spirit de echipa si atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Pentru postul ๐’๐ž๐ง๐ข๐จ๐ซ ๐œ๐จ๐ง๐ญ๐š๐›๐ข๐ฅ:

๐๐ž๐ง๐ž๐Ÿ๐ข๐œ๐ข๐ข:
- Salariul este negociabil in functie de cunostinte;
- Compania este reprezentata de o echipa formata din profesionisti seriosi;
- Mediul de lucru este foarte placut, programul de lucru intre orele 09-17, de luni pana vineri.

Pentru postul ๐„๐œ๐จ๐ง๐จ๐ฆ๐ข๐ฌ๐ญ :

๐‘๐ž๐ฌ๐ฉ๐จ๐ง๐ฌ๐š๐›๐ข๐ฅ๐ข๐ญ๐š๐ญ๐ข:
.- Inregistrarea si prelucrarea documentelor financiar โ€“ contabile;
- Verificarea conturilor si a fiselor de furnizori;
- Operarea registrului de casa si a jurnalelor de banca;
- Urmarirea inregistrarii ajustarilor, tabloului mijloacelor fixe, leasingurile, creditele;
- Participarea activa la realizarea situatiilor financiar โ€“ contabile (jurnale, balanta).

- Salariu motivant;
- Bonuri de masa de 30 lei/zi;
- Mediu de lucru tanar si dinamic;
- Contract de munca pe perioada nedeterminata;
- Traininguri de formare;
- Transport asigurat;
- Program de lucru Luni โ€“ Vineri, 08:00 โ€“ 16:00.

Echipa noastra de contabili isi sustine cei peste 100 de clienti care activeaza in diferite domenii. Consolidarea pietei economice, a firmelor din Oradea si din Bihor este misiunea noastra. Intreaga procedurฤƒ contabilฤƒ (รฎnregistrฤƒri, depuneri, declaraศ›ii, ศ™.a.m.d.) activeaza, respectรขnd reglementฤƒrile impuse de cฤƒtre normele legislative din Romania (ce se regฤƒsesc รฎn continuฤƒ schimbare, uneori de la o zi la alta).

Publicat 2 Mai 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expirฤƒ 1 Iun. 2024