Gratis

Economist I PIATRAONLINE

PIATRAONLINE | GENERATOR DE INSPIRATIE

Candidatul Ideal

Alătură-te celui mai mare magazin online Home & Deco din România, vei lucra într-un super showroom din nordul Bucureștiului. Oferim un loc de muncă într-o companie extrem de dinamică, cu o echipa de succes!

Abilități, calități și aptitudini necesare:

- Cunoștințe de operare pe calculator: Windows, Excel
- Cunoștințe operare SocrateCloud constituie avantaj
- Aptitudini de calcul
- Gândire analitică și sintetică
- Asumarea responsabilității
- Rezistență la sarcini repetitive
- Capacitate de relaționare
- Abilități de planificare, organizare, coordonare
- ​Studii de specialitate: Studii superioare economice
- Experiență în domeniu: minim 3 ani

Descrierea jobului

- Însușirea metodelor și tehnicilor actuale de evidență în domeniu
- întocmește facturi de servicii de transport conform documentelor primite de la departamentul logistic și facturi de avans mărfuri conform încasărilor din extrasele de cont și platformelor de încasări active ale companiei;
- verifică registrul de casă şi semnează pentru corectitudinea datelor înscrise în acesta şi documentele justificative în baza cărora s-au făcut operaţiuni în Registru de casă;
- Înregistrează încasările și plățile în lei conform extrasului de cont;
- Înregistrează facturi de prestații furnizori interni;
- Înregistrează intrări de materiale consumabile, obiecte de inventar;
- Operează deconturile de cheltuieli;
- Încadrează corect documentele contabilizate pe venituri și cheltuieli;
- Întocmește lunar lista facturilor emise și neîncasate;
- Iarticipa la inventarierea anuală a conturilor de clienți și furnizori;
- întocmește bonuri de consum în baza documentelor primite de la gestionar/șef de depozit
- Verificare/punctaj fișe de clienți și furnizori

PIATRAONLINE brand deținut de ROCK STAR CONSTRUCT ROMÂNIA, brand ce operează la nivel național și european, astăzi fiind cel mai important magazin online Home & Deco destinat în principal finisajelor cu piatră naturală. Fiind într-o ascensiune rapidă, căutăm colegi talentați, dornici de muncă, alături de care să continue dezvoltarea companiei. Oferim un loc de muncă sigur, într-o companie extrem de dinamică atmosfera fiind una foarte plăcută, un mediu perfect pentru dezvoltare.
Vei lucra într-un super showroom, alături de o echipa tânăra, prietenoasă și unită

Simte-te ca acasă la noul tău job!

Publicat 26 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 27 Mart. 2024