Gratis

Economist Financiar

GI GROUP STAFFING COMPANY SRL

Candidatul Ideal

Gi Group recrutează Economist Financiar în Cluj-Napoca pentru partenerul său, un important distribuitor pe piața materialelor pentru industria publicitară.

Cerințe:
  • Studii superioare în domeniu financiar-contabil;
  • Constituie avantaj calificări/formări suplimentare precum: membru CECCAR, managementul financiar al firmei;
  • Experiență în contabilitate de minim 5 ani experiență;
  • Cunoștinţe avansate de Microsoft Office, în special Excel;
  • Experiență de lucru într-un program ERP.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Lucrul cu aplicațiile din Internet Banking, efectuarea de plăți zilnice, listare extrase de cont;
  • Înregistrare extrase de cont;
  • Înregistrare facturi cheltuieli diverse, mijloace fixe, obiecte de inventor;
  • Evidența contractelor de la terți;
  • Gestionarea raportului privind contul de profit și pierdere: Întocmire situații și raportări periodice sau la cerere: profitabilitate, evoluție indicatori, grad de încasare a creanțelor etc;
  • Întocmirea și urmărirea realizării bugetului de venituri și cheltuieli;
  • Evidența biletelor la ordin primite de la client;
  • Gestionarea relației cu banca: Întocmire și transmitere documentații legate de credite;
  • Verificarea modului și corectitudinii de înregistrare în Soft1 a achizițiilor intracomunitare și a importurilor NON UE;
  • Elaborare și urmărire Cash Flow;
  • Planificare plăți furnizori interni și externi, acord conducere;
  • Întocmirea facturilor de vânzare mijloace fixe, obiecte de inventar, deșeuri, etc.;
  • Asigură organizarea de inventare periodice sau la nevoie;
  • Înregistrare note contabile diverse;
  • Urmărirea activităților de Credit control;
  • Urmărește operațiiile cu numerar sau acte la bănci, ocazional.

Beneficii:
  • Tichete de masă 40 lei;
  • Al 13-lea salariu;
  • Bonus de performanță;
  • Diurnă pentru deplasări;
  • Alte beneficii.

We #changelives! Jobul tău este munca noastră și o facem cu pasiune, implicare și responsabilitate. Suntem #Morethanwork și de aceea punem oamenii în centrul soluțiilor și valorilor noastre.

Ne mândrim cu o echipă unită, pasionată de activitatea pe care o face și dornică să învețe permanent. Oamenii Gi Group Holding cred cu tărie că munca lor ar trebui să fie concentrată pe a crea valoare pentru oameni și companii, oferindu-le soluții simple și clare.

Cu prezență directă și prin parteneriate strategice în 57 de țări, operăm în Europa, APAC și America. Având peste 6.700 de colegi în întreaga lume, cu soluții și expertiză într-o gamă completă de industrii și sectoare, suntem capabili să oferim servicii specializate valoroase, atât clienților internaționali, cât și locali.

Astfel, Gi Group Holding este unul dintre liderii globali de servicii integrate de resurse umane și are ca scop evoluția pieței muncii prin crearea de valoare sustenabilă, socială și economică, subliniind valoarea personală și socială a muncii.

Clasați la nivel global drept una dintre cele mai mari firme de recrutare de personal de către Staffing Industry Analysts, suntem, de asemenea, un membru corporativ global al Federației Mondiale a Ocupării Forței de Muncă.

Găsește-ți locul de muncă potrivit în întreaga lume cu Gi Group Holding!

Vrei să afli mai multe despre Gi Group Holding și ce putem face pentru tine? Contactează-ne!

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024