Gratis

ECONOMIST (FILIALA) - localitatea Sacele

CASA NOASTRA SA

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Cel putin 2 ani experienta in contabilitate, preferabil intr-o structura comerciala;
  • Cunostinte minime de legislatie financiar-contabila si cod fiscal;
  • Buna cunoastere a utilizarii MS Office (Word, Excel);
  • Seriozitate, bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Persoana organizata, meticuloasa, atenta la detalii, dinamica, proactiva, cu atitudine pozitiva, dorinta de dezvoltare.

Locatia jobului este localitatea Sacele, jud. Brasov

Descrierea jobului

  • Verifica si valideaza corectitudinea inregistrarii clientilor si a facturilor primite de la reprezentantii comerciali;
  • Verifica circulatia corecta a documentelor fiscale, tine evidenta platilor si ia masuri pentru respectarea termenelor de plata din contractele de vanzare-cumparare;
  • Valideaza, in softul intern, incasarile in numerar;
  • Urmareste validarea incasarilor bancare de la clienti si se asigura de primirea ordinelor de plata;
  • Verifica situatia platilor catre furnizori (chirii, utilitati, taxe locale);
  • Inregistreaza scriptic, in softul intern, registrul de casa, facturile de la furnizori, cheltuielile/ obligatiile de plata aferenta contractelor de inchiriere incheiate cu persoanele fizice, impozitele si taxele locale rezultate din deciziile de impunere, platile in numerar pentru achizitiile interne;
  • Intocmeste facturile fiscale pentru montaje si elibereaza documentele care insotesc facturile;
  • Preia incasarile cu numerar si il depune la banca;
  • Verifica activitatea gestiunilor din punctul de lucru, din punct de vedere al evidentei primare si operative;
  • Verifica si se asigura de respectarea regulilor de disciplina financiara;
  • Colaboreaza cu departamentul Resurselor Umane pentru intocmirea dosarului de personal al salariatilor si pentru solicitarea de documente necesare salariatilor filialei;
  • Participa la operatiunea de inventariere anuala/ periodica a elementelor de activ si pasiv ale filialei;
  • Este responsabil de pontajul angajatilor filialei;
  • Arhiveaza documentele gestionate, in conditii de legalitate;
  • Intocmeste situatii si raportari necesare derularii activitatii filialei, conform solicitarilor sefului ierarhic;
  • Alte sarcini specifice activitatii companiei.

Descrierea companiei

QFORT, un business proiectat să reziste

Suntem una dintre cele mai reputate și solide afaceri antreprenoriale, născută în România, care activează la nivel internațional, fabricând tâmplărie termoizolantă de cea mai înaltă calitate. Produsele noastre sunt comercializate în 12 țări printre care România, Italia, Franța, Austria, Belgia, Germania, Marea Britanie, Elveția și Canada.

În centrul business-ului stă mereu clientul, iar scopul nostru este acela de a-i înțelege nevoile și de a-i face cea mai bună recomandare. Noi nu oferim simple produse, ci o experiență completă, de la consiliere, la transport, montaj, garanție și reglaj, fiind alături de clienții noștri pe toată durata de viață a produselor pe care le comercializăm.

Soluțiile noastre din PVC și Aluminiu (ferestre, uși de intrare, sisteme culisante, sisteme de umbrire) se remarcă prin durabilitate, performanță în ceea ce privește izolația termică și fonică, dar și printr-un design modern, aducând un plus de confort în orice spațiu.

Pentru a realiza sisteme de ferestre și uși termoizolante de înaltă calitate, am investit în ultimii ani cca. 110 de milioane de euro în capacităţi de producţie cu tehnologie de ultimă generație, logistică și distribuţie. Drept urmare, deținem una dintre cele mai moderne platforme din Europa cu o suprafață totală de 106.646 mp pe care activează 7 hale de producție.

Cu o experiență de 19 ani în domeniu și mai bine 1.500 de angajați, am construit de-a lungul timpului o rețea de peste 1.000 de parteneri comerciali, având mai mult de 1.100 de puncte de vânzare la nivel european.

Dacă vrei să ne cunoști mai bine, poți vizita site-ul nostru www.qfort.ro iar, dacă vrei să faci și tu parte din echipa QFORT, trimite-ne CV-ul tău pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024