Gratis

Economist - Dep. Financiar-Contabilitate

Selectsoft

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui coleg responsabil și implicat!
La Selectsoft, credem că oamenii sunt activul nostru cel mai valoros. Ne străduim să creăm un mediu de lucru stimulativ și colaborativ, unde inovația și creativitatea sunt încurajate, iar fiecare membru al echipei are oportunități de creștere și dezvoltare profesională.
Dacă ești motivat să contribui la succesul nostru continuu şi să îți pui amprenta într-o companie care activează în domeniul IT, te încurajăm să aplici pentru poziția noastră vacantă.

Ești perfect dacă ai:
  • Abilitatea de a înțelegere rapid procese complexe, de a gândi critic, de a obține și procesa informații;
  • Abilitatea de a lucra eficient, atât individual, cât și în echipă;
  • Capacitatea de a comunica clar și eficient, atât în scris, cât și verbal;
  • Abilități excelente de rezolvare a problemelor și de luare a deciziilor în situații de stres sau sub presiune;
  • Flexibilitate și adaptabilitate în fața schimbărilor și provocărilor;
  • O atitudine pozitivă și orientată către rezultate;
  • Experiență anterioară similară în domeniul financiar, contabil sau administrativ.

Descrierea jobului

Ne dorim ca tu să vii cu:
  • Cunoștințe și noțiuni elementare de contabilitate financiară primară;
  • Cunoștințe MS Office (Excel, Word, PowerPoint);
  • Abilități excepționale de gestionare a timpului, comunicare și rezolvare a problemelor;
  • Spirit de observație și atenție la detalii;
  • Gândire analitică și strategică;
  • Orientare către rezultate și capacitatea de a respecta termenele limită;
  • Dorința de a învăța și de a te dezvolta profesional într-un mediu stimulativ;
  • Atitudine pozitivă și proactivă, cu o pasiune pentru echipă și colaborare;
  • Abilități de comunicare în limba engleză la nivel mediu.

Ce responsabilități vei avea?
  • Înregistrezi tranzacţiile financiare (facturi, chitanţe, ordine de plată, bonuri fiscale etc.);
  • Administrezi şi întocmeşti documente comerciale (adrese, contracte, acte adiţionale, anexe etc.;
  • Emiţi facturi şi gestionezi plăţie la clienţi şi furnizori;
  • Pregăteşti rapoarte financiare periodice;
  • Respecţi şi implementezi standardele contabile şi reglementările financiare;
  • Identifici şi implementezi soluţii pentru problemele contabile;
  • Analizezi şi interpretezi datele financiare pentru a identifica posibile îmbunătăţiri;
  • Gestionezi relaţia cu clienţii şi furnizorii în raport cu contractele active;
  • Coordonezi şi gestionezi comenzile de aprovizionare şi de stoc;
  • Gestionezi activitățile de resurse umane;
  • Colaborezi cu conducerea și cu alți membrii ai echipei pentru a executa cu succes diverse sarcini.

Ce beneficii ai la noi?
  • Primești un plan de integrare și dezvoltare profesională;
  • Te dezvolți într-un mediu de lucru dinamic și profesional, alături de o echipă cu o vastă experiență;
  • Ai un pachet salarial motivant, în funcție de performanța individuală;
  • Ai oportunități de avansare și evaluare profesională la 6 luni;
  • Vei avea prime de sărbători, bonusuri suplimentare pentru implicare în proiecte extra, servicii medicale private premium, decont pentru activitățile sportive, fructe și cafea de specialitate.

Selectsoft este o companie de software ce crede în puterea antreprenorilor de a folosi tehnologia pentru a crea afaceri de succes prin performanță, monitorizare și control total al afacerii. Este o companie 100% românească, fondată acum 15 ani la Baia Mare, cu clienți în România, dar și peste hotare. Susține Proiectul de digitalizare a afacerilor din România prin implementarea soluțiilor software de gestiune de ultimă generație, dedicate afacerilor la început de drum, dar și celor în creștere accelerată, care doresc să-și gestioneze mai bine fluxurile de lucru, resursele și activitățile operaționale.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 12 Mai 2024