Gratis

Economist / Contabil

Catena Electric

Candidatul Ideal

CATENA ELECTRIC ÎȘI EXTINDE ECHIPA!

Studii superioare în domeniul economic;
Experiență de min. 3 an în departamentul financiar-contabil;
Cunoștințe din legislația aplicabilă în domeniul financiar-contabil;
Capacitate de analiză și previzionare;
Atitudine proactivă;
Persoană ordonată și disciplinată;
Corectitudine;
Rapiditate în executarea activităților;
Atenție sporită la detalii;
Spirit de echipă;
Cunoștințe de operare pe calculator;
Cunoștințe medii de limba engleză.

Descrierea jobului

Contribuie la organizarea și ținerea contabilitatea societății conform legislației în vigoare;
Verifică și înregistrează documentele contabile în programul de evidenta contabila;
Verifică conturie de clienți și furnizori;
Înregistrează documentele justificative (facturi, chitante, extrase cont, etc);
Întocmește și verifică registrul de casă;
În funcție de necesitate, efectuează plăți către furnizori;
Contribuie la efectuarea de operațiuni specifice închiderilor contabile lunare;
Verifică deconturile salariaților;
Comunică eficient cu angajații companiei;
La cerere, întocmește rapoarte și situatii specifice activității financiar - contabile;
Efectuează alte activități specifice departamentului financiar - contabil.

BENEFICII:

Activitate într-o companie în continuă creștere;
Pachet salarial format din salariu fix + tichete de masă;
Posibilitatea de dezvoltare în cadrul companiei;
Asigurare medicală privată.

CATENA a luat ființă în anul 1994, urmând o evoluție progresiva. Activitatea principala este importul și distribuția de materiale electrice : cabluri și conductori, corpuri de iluminat, siguranțe și tablouri electrice, relee, contactori, surse de iluminat cu LED, sisteme de paratrasnet, echipamente voce – date – imagine (VDI), cabinete metalice tip rack și accesorii, cabluri fibra optica și echipamente conexe, stabilizatori de tensiune și echipamente electrice de joasa tensiune.
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024