Gratis

Economist contabil

ARUN CONTABILITATE CONSULTANTA SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare în economie, contabilitate, finanțe sau într-un domeniu similar;
Cunoștințe operare program de contabilitate SAGA ;
Experienta minim 3 ani in contabilitate;
Cunoștințe de legislație;
Cunoștințe avansate de operare PC: Microsoft Office, cunostinte programe de contabilitate Saga si Ciel reprezintă un avantaj;
Bune abilitati de comunicare si organizare;
Capacitate de adaptare rapida;
Atentie la detalii, tenacitate si atitudine proactiva.

Descrierea jobului

Verifică și prelucrează zilnic documentele contabile (facturi furnizori, chitanțe, extrase de cont, registru casă, facturi clienți, ordine de plată);
Pregătește și verifică registrele contabile ( registrul de casă, jurnalele de achiziții și vânzări, jurnalul bancar);
Verifică corectitudinea și legalitatea întocmirii documentelor fiscale cu care lucrează;
Verifică lunar toate înregistrările contabile, asigurându-se de corecta compunere a tuturor soldurilor din bilanț;
Întocmește rapoarte, analize ale diferitelor conturi contabile solicitate de catre client si de către conducere;
Intocmeste declaratii fiscale;
Asigurarea suportului contabil pentru toti clientii din portofoli.

Pachet salarial motivant în funcție de experiență și performanță;
Mediu de lucru plăcut și profesionist;
Prima de Paste, de Craciun;
Contract pe perioada nedeterminata;
Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in munca;
Alte beneficii atractive (zi libera pentru ziua de nastere).

Firma de contabilitate/audit financiar, caută contabil/economist

Firma noastră de contabilitate/audit financiar este în căutarea unui contabil/economist. Dacă ai experiență în domeniu de minim 3 ani și studii economice în domeniu, te încurajăm să aplici pentru această poziție.
Activitatea se va desfășura la punctul de lucru al societății, din strada Esarfei, nr. 72, Sector 3, Bucuresti.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 3 Mai 2024