Gratis

ECONOMIST CONTABIL

ERGITY SISTEM SRL

Candidatul Ideal

- studii superioare economice (contabilitate si informatica de gestiune);
- cunostinte solide de fiscalitate si conturi;
- experienta in rularea unui flux contabil integral, pana la nivel de bilant;
- operare in sistem SAGA;
- cunostinte privind obligatiile de plata, relatia cu ANAF si alte institutiil specializate;
- experienta in firma de contabilitate specializata in servicii outsourcing, inclusiv pentru constructii, reprezinta un plus;
- atentie la detalii si organizare in lucrul cu documente;
- persoana sociabila, comunicativa.

Mentiuni
1. Colaborarea se face in baza unui contract individual de munca, in regim full time
2. Compania nu este interesata de colaborare in sistem externalizat.

Descrierea jobului

- inregistrari contabile utilizand soft Oracle
- depunere declaratii fiscale, in functie de situatie;
- organizarea si arhivarea documentelor contabile conform legislatiei si procedurilor interne.

Locatia postului: Bucuresti, sector 2, Zona Obor

Compania activeaza in sector constructii - instalatii si retele de gaz si apa canal
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024