Gratis

Economist / Contabil

Game World Romania SRL

Candidatul Ideal

Hai in Echipa Game World Romania! Daca esti Economist sau Contabil si te regasesti in profilul pe care l-am conturat, te rugam sa aplici.

Profilul tau:
- Persoana responsabila, meticuloasa, ordonata, cu bune abilitati organizatorice;
- Studii de specialitate – finalizate;
- Buna cunoastere a sistemului contabil romanesc;
- Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani sau experienta practica relevanta in domeniul contabilitatii constituie un avantaj;
- Bune cunostinte de operare cu aplicatiile MS Office;
- Familiarizat cu utilizarea programelor specializate de contabilitate - gestiune - cunostinte/experienta lucru WIZCOUNT - constituie avantaj.

Descrierea jobului

Ce trebuie sa faci?

- Efectuarea de inregistrari contabile si evidenta contabila completa pana la nivel de balanta;
- Inregistreare facturi de servicii, bunuri si marfa de la furnizori interni si externi;
- Emitere facturi pentru clientii interni si inregistrarea acestora in registrul E-factura;
- Evidenta contabila a stocurilor;
- Evidenta contabila a mijloacelor fixe;
- Inregistrare incasari si plati in lei si valuta conform extrasului de cont;
- Inregistrare incasari si plati in numerar conform registrului de casa;
- Evidenta veniturilor si a cheltuielilor;
- Diverse raportari legate de aspecte financiare;
- Intocmire situatie furnizori si clienti neincasati la sfarsitul lunii;
- Intocmire deconturi;
- Verificare jurnale de vanzari si cumparari.

Beneficii:

- Salariu fix + tichete de masa (40 lei/tichet);
- Pachet servicii medicale Clinica Regina Maria;
- Contract pe durata nedeterminata;
- Program: L-V

Game World Romania este una dintre companiile reprezentative pe piata centrelor de divertisment din Romania, avand ca domeniu de activitate organizarea si exploatarea salilor de jocuri electronice. Compania este prezenta in Bucuresti si in alte 3 orase importante din tara: Constanta, Craiova si Alba Iulia.

Inca de la inaugurarea primei sali de jocuri din capitala, in septembrie 1999, reteaua Game World Romania s-a extins continuu, ajungand in prezent la un total de 8 sali de jocuri cu peste 720 de posturi de joc si peste 500 de angajati.

Game World Romania face parte din grupul de companii Game World, care se numara printre cele mai experimentate companii din Centrul si Estul Europei in domeniul jocurilor electronice.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024