Gratis

ECONOMIST CONTABIL

STEP PROIECT SRL

Candidatul Ideal

CERINTELE POSTULUI:
Absolvent studii superioare economice;
Minim 2 ani experienta anterioara pe o pozitie similara;
Cunostinte de operare cu programe de evidenta financiar-contabila si de gestiune;
Cunostinte de operare a pachetului de aplicatii Microsoft Office (Excel, Word, Outlook)

Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
Capacitate de concentrare si atentie la detalii;
Capacitate de asimilare rapida a informatiilor, metodelor si procedurilor de lucru;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
Introducere facturi primite si deconturi in programul de contabilitate si gestiune interna;
Emitere facturi catre client (in programul Multisoft);
Efectuare de plati catre furnizori;
Verificarea si urmarirea zilnica a soldurilor furnizorilor / clientilor;
Contabilizarea zilnica a extraselor de cont si a registrului de casa;
Urmarirea instrumentelor de plata/garantare primite sau emise (bilete la ordin, cecuri, asigurari);
Verificarea si urmarirea rulajelor si soldurilor lunare din balanta contabila a avansurilor si garantiilor primite/emise de la furnizori/catre clienti;
Intocmirea de rapoarte si situatii pentru management;
Asigura suport de specialitate pentru celelalte departamente din firma si pentru partenerii cu care aceasta are relatii contractuale;
Asigura respectarea legislatiei fiscale, precum si modificarile legislative intervenite, printr-un studiu permanent al legislatiei in domeniu;
Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;

Se ofera un pachet salarial atractiv, bonuri de masa si oportunitatea de a face parte dintr-o echipa de profesionisti;

Suntem o companie cu o vechime de peste 10 ani pe piata din Romania si desfasuram activitati de proiectare si productie in fabricile proprii de mobilier comercial, dispozitive de prezentare/expunere a produselor la punctul de vanzare, signalistica interior si exterior;
Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024