Gratis

Economist / Contabil

Eclipse Investment S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Are o întelegere aprofundată a funcţiunii conturilor contabile şi a ciclurilor financiar contabile dintr-o companie, preferabil studii superioare economice;
  • Este o persoană analitică căreia îi place matematica şi lucrul cu cifrele;
  • Are bune abilitati de utilizare Excel şi este familiarizată cu prelucările de date;
  • Are cunostinţe de limbă engleză;
  • Este organizată, muncitoare şi atentă la detalii;
  • Este adaptabilă şi deschisă spre a învăţa lucruri noi;

Descrierea jobului

Candidatul va fi responsabil pentru urmatoarele activitati:
  • Accesează platformele informaţionale ale companiei şi le utilizează în vederea obţinerii datelor financiar - contabile primare;
  • Verifică, reconciliază şi validează informaţiile extrase în vederea obţinerii notelor contabile;
  • Inregistrează sau importă în programul financiar contabil notele contabile aferente vânzărilor si încasărilor
  • Comunică cu membrii echipei financiar-contabile şi cu personalul operaţional pentru îndeplinirea sarcinilor si solutionarea problemelor pe care le întâmpină în desfăşurarea activităţii;

Eclipse Investment este o companie in plina crestere cu o echipa prietenoasa. Oferim un mediu de lucru stabil, optim pentru dezvoltarea unei cariere. Activitatea se desfasoara la sediul nostru din zona Copou-stadion intr-un mediu relaxat, confortabil si cu cafea buna.
Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024