Gratis

Economist / Contabil

Atalian Romania

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic;
  • Experienta minim 2 ani pe pe un post similar;
  • Abilitati bune de comunicarea cu colegii si cu celelalte departamente;
  • Capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor;
  • Cunostinte de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
  • Persoana dinamica si responsabila, organizata, orientata spre rezolvarea problemelor, avand capacitate de analiza si sinteza si abilitati de comunicare si relationare, implicare;
  • Cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel);
  • Cunostinte operare in PLURIVA - constituie avantaj;

Descrierea jobului

  • Gestionarea bazei de date Furnizori / Clienti, existenta documentelor justificative necesare si inregistrarea facturilor pe centre de cost;
  • Validarea corectitudinii facturilor: informatiile obligatorii solicitate de Codul fiscal, valoarea si starea TVA, corelatii sume;
  • Inregistrarea corecta in contabilitate dupa natura cheltuielilor, centrelor de cost si articolelor de buget;
  • Corectitudinea Jurnalelor de Cumparare/Vânzări TVA;
  • Comunicare interna si externa fluenta;
  • Verifica soldurile conturilor si efectueaza reconcilieri de solduri;
  • Gestioneaza comunicarea cu Partenerii in ceea ce priveste situatiile pentru audit, inventariere, compensatii in orice alte cazuri aleatorii;
  • Suport si explicatii in inchiderile lunare, managementul angajamentelor si verificari fiscale
  • Indeplinirea sarcinilor si intocmirea eventualelor rapoarte solicitate de catre superiorul direct si management;
Beneficii:
  • Un mediu de lucru prietenos și constructiv;
  • Program de munca full office (09:00-17:30);
  • Tichete de masa;
  • Decont transport STB / Metrorex;
  • Zile suplimentare de concediu de odihna in functie de vechimea in organizatie;

Companie specializata in servicii complete de property si facility management.

O echipa tanara si flexibila care cauta mereu sa dezvolte atat calitatea cat si natura serviciilor necesare domeniului de real estate.
Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024