Gratis

Economist - contabil

ECO GARDEN CONSTRUCT

Candidatul Ideal

ECO GARDEN CONSTRUCT este in cautarea unei persoane proactive si responsabile, cu experienta in domeniul financiar-contabil. Suntem in cautarea unui Economist-Contabil talentat si dedicat pentru a se alatura echipei noastre. Daca ai o pasiune pentru cifre si esti orientat catre detalii si rezultate te asteptam in echipa noastra.

Activitatea se desfasoara la sediul din Cluj-Napoca, Allea Stadionului 2 - incinta Cluj Arena.

Te asteptam in echipa noastra dacă ai:
  • Studii universitare financiar - contabile finalizate;
  • Experienta minim 2 ani in activitatea contabilitate-gestiune-financiar;
  • Experienta in utilizarea softurilor financiar-contabile, IConsalt, SmartBill, etc
  • Cunostinte operare PC si programe specifice : Word, Excel, Powerpoint, etc.
  • Cunoasterea legislatiei specifice domeniului financiar contabil.

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la tine:
  • Atentie si responsabilitate in efectuarea inregistrarilor contabile;
  • Rigurozitate in respectarea termenelor de completare, prevazute in legislatie;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Experienta cu bugetele alocate pe categorii clienti si lucrari;
  • Experienta in gestionarea colaborarilor cu banci si institutii financiare;
  • Experienta in gestionarea colaborarilor cu clientii si furnizorii;
  • Comunicativitate ridicata;
  • Ordine in programarea lucrarilor si discipilina personala.
Ce vei face ( impreuna cu colegele din departament):
  • Participi la intocmirea raportarilor catre BNR, ASF, ANAF si autoritatile fiscale in conformitate cu legislatia in vigoare
  • Participa la realizarea auditului anual si a altor misiuni similare;
  • Organizeaza evidentele financiar-contabile conform legislatiei in vigoare;
  • Calculeaza si inregistreaza in contabilitate impozitul pe profit la termenele stabilite de lege;
  • Participa la intocmirea tuturor declaratiilor fiscale;
  • Asigurarea conformitatii cu legislatia financiar-contabila si fiscala a documentelor inregistrate si indosariate;
  • Inregistrarea lunara a cheltuielilor, a intrarilor de mijloace fixe, obiecte de inventar in evidentele contabile prin nota contabila;
  • Alocarea tuturor cheltuielilor si veniturilor pe centre de profit;
  • Verificarea documentelor anexate in vederea asigurarii unei inregistrari corecte in evidenta contabila;
  • Urmarirea si inregistrarea deconturilor de cheltuieli si a ordinelor de deplasare;
  • Justifica la termenele stabilite prin proceduri, soldurile si analiza rulajelor pentru conturile alocate;
  • Participa la furnizarea de analize si rapoarte catre management si colaboreaza, in acest sens, cu alte departamente;
Beneficiile tale:
  • Salarizare atractiva – negociata la interviu in functie de cunostinte si sarcini alocate;
  • Calculator sau laptop, telefon;
  • Mediu de lucru placut situat in centrul orasului;
  • Sedinte de coaching – dezvoltare profesionala;
  • Oportunitati de promovare profesionala.

Suntem o echipă de specialiști pregătiți pentru a-ți fi alături de la faza de decizie până la finalizarea amenajări spațiului tău verde. Găsim răspunsuri la nevoile tale și implementăm soluții sustenabile și calitative. Construim spații verzi funcționale și creative, care îmbogățesc calitatea vieții și experiența de zi cu zi.

MISIUNEA

Spațiile verzi care sunt parte a conceptului de regenerare urbană sunt diferite de spațiile urbane cu care suntem obișnuiți – este nevoie de o altfel de gândire în amenajarea și mentenanța acesora, de multă creativitate și de o permanentă deschidere către soluții inovative. Misiunea noastră presupune realizarea de proiecte de succes la nivel național și internațional, care să contribuie direct la creşterea nivelului de regenerare urbană şi la dezvoltarea durabilă a societăţii, în acord cu normele de protecție a mediului.

VIZIUNEA

Viziunea noastră reflectă încrederea noastră în înțelepciunea colectivă a omenirii. Credem ca este timpul pentru o schimbare majoră și credem că aceasta poate fi realizata inclusiv prin servicii de amenajare peisagistică la cele mai înalte standarde de calitate, cu cele mai inovative metode și cu cei mai buni oameni. Credem că oamenii sunt mai fericiți dacă trăiesc intr – o lume mai verde.

VALORI

Valorile noastre ne definesc ca organizaţie şi fiecare acţiune în parte. Valorile noastre ne ajută să lucrăm împreună în modul cel mai eficient pentru rezultate care ne împlinesc profesional. Sprijinim o cultură a încrederii și deschidem porțile flexibilității pentru responsabilitatea fiecăruia. Personalul Eco Garden Construct, fie ca vorbim despre un îngrijitor de spații verzi, fie că vorbim despre un inginer peisagist împărtășeste patru valori de bază. Acestea reprezintă rădăcinile culturii noastre interne:

Colaborare.

Dacă lucrăm împreună, avem rezultate mai bune. Încurajăm diversitatea și suntem convinși că suntem mai buni împreună decât individual.

Responsabilitate.

Acționăm in mod responsabil. Suntem conștienți de consecințele acțiunilor noastre și suntem membri responsabili ai societății.

Proactivitate.

Suntem proactivi. Suntem diferiți prin voință și implicare pentru că suntem convinsi că un pas mărunt înseamnă un drum deschis către o mare realizare.

Învățare.

Suntem dornici să învățăm pentru că acest lucru ne face mai buni și mai inovativi.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 5 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024