Gratis

ECONOMIST-CONTABIL

MAXIFARMA

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru ocuparea acestui post:
- are studii superioare de specialitate, completate, eventual cu diverse cursuri de specializare in domeniu;
- cunoaste legislatia in vigoare, specifica domeniului contabil – financiar
- cunoaste monografia contabila si functiunea conturilor contabile
- are experienta de lucru similara
- este o persoana foarte organizata, serioasa, muncitoare, dornica de a invata lucruri noi si de a-si pune cunostintele si expertiza in slujba eficientizarii activitatii de ansamblu a angajatorului
- opereaza cu usurinta in softuri de contabilitate cat si in pachetul Microsoft Office (sau similare), in special in Excel;
- are abilitati de comunicare

Descrierea jobului

- Intocmirea actelor si a evidentei contabile conform cu legislatia in vigoare, specifica domeniului financiar – contabil, a monografiilor contabile si a functiunii conturilor (asa cum este aceasta solicitata de autoritati, prin legislatia in vigoare, prin normele si procedurile interne, si/sau de angajator);
- Oferirea de suport si consultanta interne catre alti angajati, in vederea optimizarii activitatii;
- Intocmeste documente specifice departamentului de resurse umane(contracte de munca,acte aditionale,decizii de incetare,suspendare);
-Efectueaza calcul salariilor conform legislatiei in vigoare;
-Intocmeste declaratii lunare,trimestriale,si situatii financiar contabile
- Orice alte activitati sau servicii solicitate de conducere, in spiritul contractului incheiat intre angajat si angajator.

Grupul Maxifarma are ca principal domeniu de activitate comercializarea cu amanuntul a produselor farmaceutice in unitati specializare. Compania a avut o etapa rapida de dezvoltare incepand cu 2007, deschidere de noi unitati, intrarea pe pietele de retail din Buzau, Dambovita. In acest moment grupul este format din farmacii comunitare in judetele Prahova, Buzau, Dambovita.
Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 28 Febr. 2024 Expiră 29 Mart. 2024