Gratis

Economist Contabil pentru Firma de contabilitate

EVOCONT CG AUDIT SRL

Candidatul Ideal

Experiență pe un post de contabilitate de minim 2 ani;
Studii superioare in domeniu economic;
Cunoasterea programului de contabilitate Saga si revisal constituie un avantaj;
Cunoasterea Codului Fiscal
Persoana dinamica, empatica;
Abilități bune de comunicare și relaționare cu clienții;
Atentie la detalii, responsabil, orientat spre rezultate;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate Saga pentru Clientii Firmei de contabilitate;
Intocmirea documentelor pentru evidenta resurseor umane (contracte de munca, acte aditionale, adeverinte,etc);
Pregatirea declaratiilor fiscale in vederea verificarii si depunerii;
Pregatirea bilanturilor spre verificare si depunere
Verificari situatii clienti, furnizori si a stocurilor din evidenta contabila;
Preluarea documentelor de la clientii companiei;
Inregistrarea extraselor bancare;
Intocmirea statelor de plata pe baza pontajelor;
Pregatirea dosarelor de concedii medicale;
Intocmire Declaratii pentru modificari vector fiscal

Beneficii:

Mediu de lucru placut, intro echipa formata cu inca 2 colege
Tichete de masa
Prime pentru sarbatorile legale;
Program de lucru intre orele 8.30 - 16.30

Ne adresam firmelor mici si mijlocii care nu au un departament propriu financiar-contabil, cat si companiilor de mari dimensiuni cu sediul in Galati si nu numai, care au in organigrama proprie un Departament financiar-contabil insa doresc sa externalizeze anumite componente ale acestuia, sau consultanta specifica in domeniu pentru diverse situatii aparute in activitatea companiei, cu o oferta servicii contabile completa.
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 7 Mai 2024