Gratis

ECONOMIST/CONTABIL - IN FIRMA DE CONTABILITATE - SIBIU

CERTEXPERT

Candidatul Ideal

  • absolvent studii superioare economice;
  • experienta de minim 2 ani in contabilitatea firmelor romanesti;
  • cunostinte de fiscalitate romaneasca;
  • cunoasterea programului Viltech constituie un avantaj;
  • putere de concentrare, atentie la detalii, constiinciozitate;
  • abilitati de comunicare;
  • implicare in munca, in relatiile cu colegii si cu clientii;
  • cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

  • inregistrarea documentelor furnizate de clienti (facturi de vanzari si de cumparari, documente de casa si banca, altele);
  • intocmirea statelor de plata si a Revisal;
  • intocmirea si transmiterea declaratiilor lunare si trimestriale;
  • intocmirea si verificarea balantelor lunare in colaborare cu supervizorii;
  • comunicarea cu clientii.
Beneficii:
  • salariu atractiv direct corelat cu volumul de munca;
  • cresteri salariale periodice;
  • tichete de masa;
  • program normal de munca;
  • formare si perfectionare profesionala continua cu sustinerea supervizorilor si a colegilor;
  • dezvoltarea abilitatilor de comunicare in relatiile cu colegii si clientii;
  • sustinere si colaborare intr-un colectiv tanar si prietenos;
  • lucrul intr-o firma de contabilitate cu vechime pe piata consultantei sibiene.
Pentru alte detalii, ne puteti scrie la adresa de e-mail: ancaboldea@certexpert.ro

Firma noastra a fost infiintata in 2001 si s-a dezvoltat de atunci continuu. In prezent avem peste 300 de clienti, unele firme fiindu-ne alaturi de la inceputuri.
Reteta succesului nostru este echipa performanta si unita precum si comunicarea stransa cu clientii.
Rezultatul este oferirea serviciilor de calitate in domeniul contabil si de consultanta financiara si fiscala si, implicit, un grad mare de satisfactie a clientilor nostri.
In prezent firma este plasata pe locul 3 in topul firmelor din Sibiu - conform clasificarii CECCAR.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024