Gratis

Economist-Contabil (entry/mid-level)

Lte-Rail Romania S.R.L.

Candidatul Ideal

LTE-Rail România își mărește echipa! Ne căutam un coleg/o colegă care să ni se alăture în cadrul departamentului financiar-contabil.
Căutam o persoană comunicativă, organizată, rezistentă la stres, capabilă sa gândească strategic și să lucreze în echipă.

Cerințe post:
- Studii superioare în domeniul economic;
- Experiență de minim 2 ani pe un post de Economist/Contabil/Analist financiar;
- Cunoștinte operare PC – programe de contabilitate;
- Limba engleză – nivel mediu;
- Capacitate de a lucra cu termene limita;
- Capacitate de analiză și sinteză;

Descrierea jobului

Ca Economist-contabil, veți avea următoarele responsabilități:
- Înregistrări contabile, inclusiv alocare pe centre de cost, în programul de contabilitate propriu/e-Factura;
- Verificarea deconturilor de cheltuieli și înregistrarea lor pe centre de cost;
- Evidenta mijloacelor fixe, obiecte de inventar;
- Participare la inchiderile de luna, inventariere;
- Participa la furnizarea documentelor si informatiilor financiare in caz de audit sau control fiscal.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant (+tichete de masă).
- Desfășurarea activității într-un colectiv tânăr și ambițios, în cadrul unei companii în continuă creștere.

Suntem un operator de transport feroviar de marfuri in plina dezvoltare, ce activeaza in Romania din anul 2014, avand o orientare catre client.

Punctele noastre forte in transportul marfurilor pe calea ferata sunt: rapiditate, flexibilitate si sistem integrat asigurat de LTE GROUP Austria. Astfel, garantam siguranta si profesionalismul serviciilor noastre. LTE-Rail Romania SRL face parte din grupul LTE, cu sediul in Austria, cu prezenta in 10 state europene, si anume: Austria, Germania, Olanda, Polonia, Ungaria, Slovacia, Cehia, Romania, Italia si Bulgaria.

TE AȘTEPTĂM ÎN ECHIPA LTE-RAIL!

Baza politicii noastre de personal este responsabilitatea. Garantam asfel avantaje durabile, comune pentru intreaga echipa, pentru societate, precum si pentru intregul concern LTE. Oferim intregului nostru personal aceleasi posibilitati de a se dezvolta in cadrul societatii.

Suntem decisi sa incurajam si sustinem calificarea angajatilor nostri. Provocarile, cat si un feedback detaliat al managementului, genereaza aplicarea masurilor de specializare si perfectionare. Managementul angajatilor nostri inseamna pentru noi promovarea responsabilizarii fiecaruia si atingerea celor mai bune rezultate prin intermediul unor procese decizionale comune.

Sanatatea si securitatea angajatilor nostri sunt foarte importante pentru noi. Transportarea in siguranta a marfurilor implica atat protejarea angajatilor, cat si a mediului inconjurator. Suntem interesati in crearea unui climat de intelegere si de incredere reciproca.

CREȘTEM ÎMPREUNĂ

Succesul financiar si cresterea in timp a valorii societatii noastre se afla in centrul actiunilor noastre. Acestea se realizeaza atat in interesul angajatilor nostri, precum si in interesul actionarilor – fapt generator al unui sentiment de incredere a clientilor nostri, cat si a partenerilor.

Pentru mai multe informatii, va invitam sa accesati pagina noastra web: https://www.lte-group.eu/RO.htm

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024