Gratis

Economist, concurs organizat in 31.05.2024

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU CARTOF SI SFECLA DE ZAHAR-BRASOV

Candidatul Ideal

  • Experienta de minim 5 ani in domeniul contabilitatii, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
  • Abilitati avansate in desfasurarea activitatilor financiare (intocmire documente primare si urmarirea fluxurilor de informatii), pentru diverse domenii de activitate;
  • Studii superioare de specialitate;
  • Buna abilitate in utilizarea informatiilor contabile in scopul intocmirii raportarilor fiscal obligatorii/periodice;
  • Cunostinte de operare PC MS Office, Word, Excel (mediu), internet, la nivel cel putin mediu;
  • Abilitate in corelatii si functionalitati conturi contabile;
  • Operare in diverse programe informatice de evidenta contabila, constituie avantaj cunoasterea programului WinMENTOR;
  • Bune abilitati, diplomatie si eleganta de comunicare atat scrisa cat si verbala;
  • Bune abilitati de organizare si planificare a sarcinilor;
  • "Coechipier” onest si saritor.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Contabilitate generala, intocmirea/verificarea evidentelor contabile;
  • Intocmirea evidentei contabile generale pana la nivel de balanta constituie avantaj;
  • Intocmirea ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈registrelor si jurnalelor contabile obligatorii;
  • Intocmirea situatiilor si rapoartelor specifice domeniului financiar-contabil;
  • Gestionarea relatiilor cu autoritatile fiscale in toate situatiile de reprezentare a institutului;
  • Intocmirea diferitelor rapoarte la solicitarea directorului economic;
  • Suport in intocmirea documentelor de gestiune, evidenta financiara (banca si casa);
  • Implicarea in derularea diferitelor proiecte din cadrul institutului.

Beneficii:
  • Acordare tichete de masa, bonuri cadou
  • Acces la cursuri de pregatire, spete si informatii avansate in domeniul fiscal;

INCDCSZ Brasov, este un institut national cu renume si vechime de peste 55 ani in domeniul cercetarii agricole.
Munca în cadrul unei echipe de profesioniști care permite acumularea de cunoștințe într-un timp scurt, posibilitatea dezvoltării unei cariere în domeniul financiar-contabil.
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024