Gratis

ECONOMIST / ANALIST FINANCIAR

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Grup de firme ce activeaza in domeniul productiei si vanzarii de bauturi alcoolice si tutun, cauta in vederea completarii echipei de lucru, un ANALIST FINANCIAR, ce va derula activitati specifice in cadrul companiei.

Candidatii ideali trebuie sa fie persoane entuziaste si motivate, care sa aiba:

-Studii superioare economice finalizate;
-Experienta de minim 2 ani in domeniul economic;
-Bune cunostinte legislative in domeniul economic;
-Abilitati de comunicare verbala si scrisa;
-Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);
-Abilitati de organizare a spatiului si timpului de lucru, planificare;
-Aptitudini de raportare, capacitate de lucru sub presiune, rezistenta la stres;
-Atitudine orientata spre rezultat si atingerea obiectivelor , flexibilitate, atitudine proactiva;
-Persoana analitica, cu initiativa, responsabila, energica si dedicata;
-MS Office (Excel – nivel avansat), cunoastere soft Charisma constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale ale viitorului angajat vor fi:

-Elaboreaza rapoarte de analiza a profitabilitatii pentru management, stabileste si masoara KPl, analiza costuri;
-Face recomandari pentru imbunatatirea fluxurilor operatiunilor vanzari/distributie/financiar;
-Urmarirea derularii contractelor existente, solduri, compensari cu clientii;
-Analizeaza si raporteaza evolutia costurilor generate de activitatea de vanzari, verifica permanent realizarea obiectivelor, compararea lor cu rezultatele obtinute;
-Asigura suport in intocmirea Rapoartelor manageriale pentru analiza de vanzari si profitabilitate
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.