Gratis

ECONOMIST ACCOUNTS PAYABLE

VIMERCATI EAST EUROPE

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate- domeniul economic;
Limba engleza: nivel mediu scris si vorbit;
Cunostinte IT (Ms-Office);
Gestionarea in siguranta a proceselor contabile in SAP Financial Accounting (SAP FI), Material Management (SAP MM), reprezinta un plus;
Cunostinte de operare in programul de contabilitate Mentor reprezinta un avantaj;
Abilitati de organizare si de gestionare a timpului;
Abilitati de comunicare si spirit de echipa;

Descrierea jobului

  • Indeplineste sarcini profesionale de contabilitate, care implica revizuirea documentelor sursa utilizate pentru contabilitate, tinerea registrelor sau a altor evidente si ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀intocmirea rapoartelor financiare periodice si specifice in conformitate cu standardele contabile si procedurile interne;
  • Verifica daca documentele contabile aferente Accounts Payable sunt conform cerintelor legale, procedurilor interne si rezolva neconcordantele;
  • Inregistreaza date contabile folosind sistemul SAP, date aferente domeniului de responsabilitate Accounts Payable;
  • Pregateste inchiderea lunara, facand reconcilieri ale datelor legate de Accounts Payable si verifica conturile specifice;
  • Intocmeste rapoarte legate de Accounts Payable si urmareste situatia de restante pentru fiecare furnizor din zona sa de responsabilitate;
  • Participa activ la situatiile financiare lunare, trimestriale, anuale, auditurile externe si interne;
  • Propune și implementeaza imbunatatiri ale procedurilor și instrumentelor.
  • Participa activ la digitalizarea si automatizarea zonei sale de responsabilitate;
  • Are rol de persoana de contact pentru departamentele interne si partenerii externi de afaceri.
  • Descrierea companiei

    VIMERCATI EAST EUROPE SRL cu sediul in incinta Parcului Industrial Hit Park din Hemeius-Bacau, parte a grupului VIMERCATI, Milano, Italia este o companie romaneasca infiintata in decembrie 2007, care produce intrerupatoare, comutatoare, dispozitive electromecanice, electrice si electronice pentru industria auto.

    Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024