Gratis

Economist/a dep. Mijloace fixe si Contabilitate interna

STRABAG SRL

Candidatul Ideal

- absolvent al unei facultati de profil economic (contabilitate)
- vorbitor de limba germana - minim B2
- bune abilitati de coordonare a diverselor activitati organizatorice
- capacitatea de a lua deciziile potrivite in mod independent
- spirit de echipa
- rezistent la stres
- cunostinte solide de Excel
- cunoasterea modului de lucru cu programul AS4U prezinta avantaj
- buna capacitate de organizare pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu la termenele stabilite

Descrierea jobului

- Verificarea si inregistrarea documentelor de achizitionare de mijloace fixe si obiecte de inventar in sistemul concernului
- Definitivarea numerelor de inventar in conformitate atat cu cerintele legislative in vigoare cat si cu directivele de concern
- Inregistrarea vanzarilor respectiv casarilor de mijloace fixe
- Verificarea si inregistrarea amortizarii lunare si intocmirea registrului de mijloace fixe
- Intocmirea si verificarea bonurilor si chiriilor interne pentru utilaje si echipamente
- Urmarirea cheltuielilor si veniturilor din extrasul centrelor de cost
- Prelucrarea delimitarilor si efectuarea calculului profitului / cost accounting
- Intocmirea/verificarea rapoartelor solicitate de catre reprezentantii grupului din Austria
- Prelucrare si control raport sucursala si raport management
- Consultanta cu privire la programul informatic si informarea continua a operativilor asupra modificarilor din sistem
- Administrare generala date de baza

Descrierea companiei

STRABAG
WORK ON PROGRESS

Progresul începe cu noi.

La STRABAG, aproximativ 74.000 de oameni din 700 de locații situate în toată lumea sunt implicați în construirea progresului. Indiferent dacă este vorba despre construcții civile, construcții de drumuri și construcții subterane, construcții de poduri și tuneluri, construcții industriale și portuare, despre managementul clădirilor sau despre dezvoltarea de proiecte – noi ducem construcțiile la următorul nivel, pentru a deveni concernul tehnologic de construcții cel mai inovator și mai sustenabil din Europa. Pentru aceasta este nevoie de fiecare dintre noi: împreună implementăm proiecte, cu succes și în strânsă colaborare, și creștem asumându-ne noi sarcini. Împreună realizăm lucruri importante.

Construiește viitorul cu noi! Aplică acum și fii parte a echipei noastre.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 15 Mart. 2024 Expiră 14 Apr. 2024