Gratis

Documentarist Copywriter

KOFF DISTRIBUTION S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

• abilitățile de copywriter trebuie să vină la pachet cu plăcerea de a scrie despre orice subiect;
• să ai experiență în documentare, editare de conținut, copywriting, marketing, jurnalism sau activități similare (nu este o cerință obligatorie);
• să fi terminat o facultate conexă pozițiilor menționate mai sus;
• mediul online să nu fie o necunoscută pentru tine: vei avea nevoie de abilități multitasking și de o prietenie sinceră cu tot ceea ce înseamnă Windows, Internet, dar și căutarea rapidă a resurselor online;
• este necesar să cunoști limba română la perfecție și limba engleză cel puțin la nivel mediu;
• să fi avut contact cu fotografia, să fii creativ, artistic și să cunoști la un nivel minim programul de editare Adobe Photoshop (nu este o cerință obligatorie);
• să ai abilitatea de a scrie texte clare, concise, creative, corecte (din punct de vedere gramatical) și orientate către vânzare;
• să fii bine organizat, responsabil și motivat pentru a învăța lucruri noi în mod constant;
• să fii autodidact și orientat către dezvoltarea ta personală și profesională;
• să propui și să dezvolți conținut inovator și de impact în mediul online;
• să ai capacități excelente de a lucra sub presiune și de a respecta termenele;
• să-ți placă să primești și să oferi feedback într-un mod constructiv.

Descrierea jobului

ATENȚIE! Sediul companiei îl poți vizualiza aici: https://goo.gl/maps/Ne6aDEhPFCqRs2nQA
ATENȚIE! Jobul presupune prezența fizică la sediul companiei (NU acceptăm modelul de ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄job REMOTE);
ATENȚIE! Programul de lucru: 9:00-18:00 (o oră pauză de masă);
ATENȚIE! Te rugăm să aplici numai dacă ești de acord cu specificațiile de mai sus!

• vei documenta, apoi redacta texte elaborate și functionale pentru produsele listate pe site-urile companiei: www.CatMobile.ro si www.KOFF.ro (huse & folii pentru telefoane, accesorii tablete & laptopuri, încărcătoare & suporturi auto sau pentru birou, conectica, audio, gadget-uri si multe altele);
• vei scrie texte convingătoare, orientate către vânzări;
• vei lucra pentru brand-uri de renume din industria accesoriilor pentru device-uri, astfel că ne dorim să verifici continuu ortografia conținutului publicat;
• ne plac ideile noi care aduc plus valoare, așa că vei putea dezvolta idei și concepte creative în descrierea produselor, care sa facă diferența în mediul online;
• suntem orientați către rezultat, așa că ne așteptăm să monitorizezi și să evaluezi constant impactul conținutului publicat;
• vei monitoriza permanent site-urile concurenților noștri și vei căuta soluții pentru a fi mereu cu un pas înaintea acestora.

Cu peste 5 ani experienta, Koff.ro este importator si distribuitor in domeniul accesoriilor pentru telefoane, accesoriilor sport si a mini gadget-urilor. Oferta noastra se adreseaza doar companiilor din segmentul de retail - magazine online, subdistribuitori, etc., specialitatea noastra fiind vanzarile en-gros.

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024