Gratis

DISPECER monitorizare si supraveghere video 3500 - 4000 NET

Magnum Games SRL

Candidatul Ideal

Studii medii absolvite;
Atentie la detalii, seriozitate, disciplina, responsabilitate;
Cunostinte de comunicare si relationare;
Cunostinte operare PC;
Capacitate de gestionare a situatiilor dificile si de a-si pastra calmul în momente de stres;
Abilitatea de a-si reaminti informatii ca numere, cuvinte, discutii;
Abilitatea de a se concentra si de a nu fi distras in timpul realizarii unei sarcini de-a lungul unei perioade de timp;
Abilitatea de a sesiza detaliile intr-un timp foarte scurt;
Abilitatea de a constientiza daca ceva este in neregula si sesizarea problemei;
Corectitudine, seriozitate;
Responsabilitate;
Promptitudine;
Receptivitate;
Operativitate;
Fara antecedente penale;
Atestat dispecer-monitorizare video - constituie avantaj.
Experienta profesionala similara, constituie avantaj.
Disponibilitate pentru program de lucru in ture (serviciu de monitorizare NON STOP)

Descrierea jobului

Descrierea sarcinilor / atribuţiilor / activităţilor postului
Monitorizeaza permanent spatiile comerciale si intervine prompt.
Supravegheaza sistemele de alarmare impotriva efractiei, impotriva incendiilor, sistemele de alarme tehnice;
Comunica permanent si participa la activităţi în echipă cu celelalte departamente implicate in asigurarea securitatii persoanelor si bunurilor din spatiile societatii;
Tine evidenta tuturor evenimentelor ce prezinta importanta din punct de vedere al securitatii.
Urmăreşte permanent informaţiile primite de la sistemele electronice de securitate, le analizează şi raportează în funcţie de tipul evenimentului, de protocolul stabilit şi funcţie de prevederile legale în domeniu.
Identifica activitatile de coordonare a actiunilor pentru interventie in cazul unor fapte care ar putea pune in pericol siguranta obiectivelor monitorizate, de coordonare a activitatilor pentru pastrarea securitatii in cadrul acestor obective;
Asigurarea monitorizarii permanente a tuturor obiectivelor conectate la dispecerat, prin intermediul echipamentelor/sistemelor din dotarea dispeceratului;
Coordonarea si monitorizarea activitatii de actiune a echipajelor mobile; Transmiterea prompta si corecta a informatiilor;
Colaboreaza cu personalul de paza/ securitate din obiective si sefii acestora, cu echipajele mobile, precum si cu pompierii si politia, dupa caz, pentru desfasurarea activitatii de asigurare a securitatii in conditii optime si de calitate, conform procedurilor si instructiunilor de lucru, legislatiei aplicabila in vigoare si cerintelor beneficiarului;
Este obligat sa cunoasca in permanenta consemnele la obiective si modul de actiune in cazul producerii unor evenimente deosebite;
Exploateaza corect si verifica starea de functionare a echipamentelor de monitorizare;
Identifica situatiile in care sunt necesare interventiile la obiectivul monitorizat;
Receptioneaza permanent informatiile primite in dispecerat, avand in vedere politica si procedurile de securitate stabilite;
Raporteaza de urgenta starile de alarma, orice alt eveniment deosebit, precum si masurile pe care le-a intreprins, si executa in continuare dispozitiile acestuia;
Asigura informarea operativa privind ordinea si securitatea in obiective;
Respecta obligatiile conform legislatiei securitatii si sanatatii in munca;
Respecta obligatiile conform legislatiei specifice domeniului de activitate;

Beneficii:
Contract de munca incheiat pe durata nedeterminata;
Pachet salarial atractiv, care se va negocia la interviu, in functie de experienta si calificarea candidatului;
Prime de sarbatori;
Tichete de masa;

Debutul si dezvoltarea pe piata pariurilor sportive din Romania este o evolutie fireasca a marcii Magnum Bet care ofera o experienta de top pentru milioane de castigatori din intreaga lume. Intentionam sa deschidem un numar de 500 de agentii in Bucuresti si in orasele mari din tara. Este un plan îndrăzneț având în vedere că avem niște standarde de calitate foarte înalte de la care nu ne abatem sub nici o formă, dar avem norocul de a avea o echipă de adevărați profesioniști cu experiență în domeniu cu ajutorul căreia sigur vom reuși.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024