Gratis

Dispecer intern de marfa

Step One Spedition

Candidatul Ideal

Profil candidat:
Persoana responsabila,organizata, dinamica care doreste un loc de munca stabil;
Spirit de planificare și atentie la detalii pentru activități si orientata către rezultate;
Abilitati de comunicare interpersonala, atentie distributiva;
Studii medii/superioare, experiență în domeniul transporturilor rutiere constituie un avantaj;
Pentru cei fara experienta asiguram training de specializare pe o perioada de 6 luni;
Abilitati si competente de comunicare directa, scris si in mediul online; bune cunostinte de utilizare a calculatorului;
Disponibilitate de lucru in ture;

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
Preluarea și comunicarea tuturor informațiilor in ceea ce priveste cursele (modalitate, orar de incarcare / descarcare, etc) si planificarea acestora in timp real;
Stabilirea traseelor optime de deplasare și monitorizarea acestora prin aplicatia Fleet Board de la Mercedes;
Urmarirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei;
Transmiterea informațiilor catre clienți în legătură cu transportul in desfasurare;
Monitorizarea activitatii conducatorilor auto;
Solicitarea documentelor insotitoare ale transporturilor de la soferi;
Completarea rapoarte zilnice specifice ;
Introducerea curselor efectuate in modulul ERP de transport
Beneficii:
Contract individual de munca pe perioada nedeterminată;
Salariu motivant cu posibilitate de creștere in functie de performanta individuala;
Mediu de lucru dinamic, modern, alaturi de o echipa tanara;
Prime de perfomanta;
Program flexibil.
Asigurare de sanatate de grup Allianz Tiriac
Compania noastra investeste in oameni si formarea lor profesionala la un standard foarte ridicat

Step One Spedition este prezenta in piata de transport rutier din Romania inca din anul, avand in prezent o flota activa de 150 autocamioane specializate in transportul produselor alimentare cu temperatura controlata si ambientala.
Parteneriatele cu clientii de top din piata de retail precum Kaufland, Lidl,Rewe si din domeniul FMCG – Pepsi, Aqua Carpatica, Bergenbier contribuie la dezvoltarea rapida a companiei iar posibilitatile de promovare sunt ridicate.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 7 Mart. 2024 Expiră 6 Apr. 2024