Dispecer/Dispatcher

PALIROX INTER TRANS S.R.L.
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui individ dinamic și orientat către rezultate pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Dispecer. În calitate de dispecer, veți fi responsabil pentru coordonarea și supravegherea eficientă a operațiunilor de transport ale companiei noastre. Candidatul ideal va fi capabil să gestioneze cerințele multiple, să rezolve problemele în timp real și să mențină comunicarea fluentă între șoferi, echipa de logistică și clienți.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Planificarea și programarea rutelor de transport pentru a asigura livrările la timp.
Monitorizarea traseelor și actualizarea informațiilor privind livrările.
Comunicarea eficientă cu șoferii pentru a soluționa problemele și a oferi suport în timpul tranzitului.
Întocmirea rapoartelor și a documentelor necesare pentru înregistrarea și urmărirea livrărilor.
Gestionarea eficientă a resurselor și a timpului pentru a maximiza eficiența operațiunilor de transport.

Cerințe:

Experiență anterioară în domeniul dispeceratului sau într-un rol similar în industria transporturilor.
Abilități excelente de comunicare și gestionare a relațiilor interpersonale.
Capacitatea de a lucra sub presiune și de a lua decizii rapide și informate.
Cunoștințe solide de geografie și de planificare a rutelor.
Orientare către rezolvarea problemelor și atenție la detalii.

SC PALIROX INTERTRANS recunoscuta în industria transporturilor, specializat în furnizarea de servicii de transport eficiente și de încredere. Cu o echipă dedicată și o flotă de vehicule modernizată, ne străduim să oferim soluții de transport adaptate nevoilor clienților noștri din întreaga regiune. Alăturându-vă echipei noastre, veți avea oportunitatea de a vă dezvolta și de a vă lărgi orizonturile într-un mediu dinamic și stimulant.
Publicat 19 Febr. 2024 Reactualizat 18 Mart. 2024 Expiră 20 Mart. 2024

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.