Gratis

DIRECTOR VANZARI

Arkada Steel Map

Candidatul Ideal

DIRECTOR NATIONAL DE VANZARI
- Studii superioare absolvite, de preferinta in domeniul tehnic, management sau economic;
- Minim 5 ani de experienta in coordonarea unei echipe de vanzari la nivel national
- Capacitatea de a organiza, coordona, controla si de a creea un mediu competitiv in cadrul echipei;
- Cunoasterea managementului vanzarilor si a echipelor de vanzari;
- Excelent spirit organizatoric si capacitate de a lua decizii;
- Experienta in crearea si dezvoltarea strategiilor de crestere a vanzarilor
- Capacitate de analiza, interpretare corecta a datelor;
- Capacitatea de a respecta termenele limita ale proiectelor aflate in derulare si de a lucra in conditii de stres;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara;
- Experienta în procesul de recrutare;

Descrierea jobului

  • Dezvoltă, implementează și coordonează strategia de vânzare la nivelul companiei ARKADA, în concordanță cu obiectivele stabilite;
  • Elaborează și propune ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄spre aprobare planuri de vânzări însoțite de o politică dinamică de creștere continuă, monitorizând cererea și oferta, tendințele pieței, indicatorii economici și concurența;
  • Adaptează strategia generală de vânzare prin studierea rapoartelor de vănzări pe clienți și agenți;
  • Contactează noi clienți și contribuie la creșterea continuă a volumului de vânzări și dezvoltarea portofoliului;
  • Consiliază și gestionează relațiile comerciale cu clienții existenți;
  • Promovează produsele companiei și susține imaginea ARKADA în teritoriu;
  • Coordonează, motivează și susține echipa de vânzări în vederea atingerii obiectivelor stabilite;
  • Îndeplinește obiectivele de vânzări, conform politicii și strategiei companiei;
  • Pariticipă la negocierile de contracte cu clienții strategici;

Arkada Steel Map este o companie 100% românească specializată în producția și dezvoltarea de sisteme pentru acoperișuri și garduri pentru construcții civile și industriale.

Printr-un personal tânăr, dinamic și profesionist, Arkada Steel Map încearcă în permanență găsirea celor mai bune soluții pentru satisfacerea nevoilor clienților noștri.

Ne-am câștigat locul pe piața românească a produselor metalurgice prin calitatea produselor comercializate, rapiditatea în ofertare și livrare, cât și prin consilierea gratuită pe care o oferim clienților noștri.

Arkada Steel Map este o companie propulsată în piața metalurgică cu ajutorul personalului experimentat și devotat, toate acestea fiind rețeta succesului.
Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 23 Iun. 2024