Publicat 13 Nov 2020 | Expiră 03 Dec 2020

Director Vânzări la MaxMed Romania

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Aplică, în cazul în care:
• ești o persoană amabilă
• ești o persoană care preia inițiativa
• ești pragmatic și persistent
• îți dorești un job bun, stabil, și de lungă durată, fără a fi nevoit să pleci din țară

Descrierea jobului

Cerințe:

• să ai abilități bune de vorbire și raționament
• să ai abilități bune de organizare
• să fii energic și persistent
• să nu vezi problemele, ci soluțiile
• să îți poți împărți în mod optim timpul
• să poți delega eficient
• să fii de încredere și discret
• să poți lucra în echipă

Sarcini:

• dezvoltarea strategiei de vânzare și coordonarea implementării acesteia
• construirea, dirijarea, motivarea, dezvoltarea și îmbunătățirea echipei de vânzări
• evaluarea portofoliului de clienți, dezvoltarea unei structuri care să susțină realizarea viziunii companiei
• extinderea rețelei de contacte a companiei
• dezvoltarea indicatorilor cheie legați de procesele de vânzare, revizuirea și eficientizarea proceselor de vânzare
• elaborarea metodologiei de vânzare și a protocolului de îngrijire a clienților
• întocmirea planurilor de vânzări și a bugetului, bazat pe strategia corporativă și a vânzărilor
• efectuarea de cercetări de piață și analize de tendințe
• participarea la expoziții profesionale
• câștigarea de noi clienți pentru serviciile și produsele noastre
• găsirea de noi canale de vânzare
• păstrarea legăturii cu clienții existenți
• introducerea de noi produse pe piață
• îndeplinirea obiectivelor bazate pe relațiile cu clienții, achiziție, planificarea managementului
• crearea ofertelor de preț și monitorizarea acestora prin rapoarte către conducere
• raportarea către conducere

Ce îți oferim

• posibilitatea de a deveni membru al echipei noastre, cu atitudine pozitivă și orientată pe succes
• șansa să lucrezi într-un mediu și condiții calme, fără stres
• salariu competitiv
• oportunitate de dezvoltare personală precum și a carierei
• siguranță pe termen lung

Suntem o companie solidă, formată în 1999 și în continuă creștere de peste 20 de ani. Suntem axați pe sănătate. Importăm și vindem en-gros și en-detail produse naturiste, suplimente alimentare și dispozitive medicale. Scopul nostru este să oferim clienților noștri servicii și produse de calitate, ca prin obținerea încrederii să devină clienți fideli și mulțumiți pe deplin.

Expirat
Director Vânzări la MaxMed Romania  -  SC Hilcon SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles